ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU

ERKEN REZERVASYON
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU:
 • BÜKREŞ
 • BRAN KALESİ
 • BRAŞOV
 • VARNA
 • PELEŞ SARAYI
 • ROMANYA GECESİ
"Romanya Şatolar Turu ile gizemli ve büyüleyici Transilvanya topraklarına unutulmaz bir yolculuğa çıkın! Yüzyıllardır gezginlerin hayal güçlerini yakalayan efsanevi kaleleri keşfederken zengin tarih ve kültürü keşfedin!

TUR BEDELİNİN %50'SİNİ REZERVASYON SIRASINDA ÖDE, KALANINI

TUR TARİHİNDE 30 GÜN ÖNCE TAMAMLA !

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Düzce/İstanbul/Romanya 1 gün programını görmek için tıklayınız

GNR TURİZM ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
17:30 Bolu Cici Taksi (Yeterli Katılım Olması Halinde)
17:30 Kdz. Ereğli Elif Otel Önü (Transfer Aracı)
17:30 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü (Transfer Aracı)
18:15 Kalıcı Konutlar 3. Bölge (Transfer Aracı)
18:30 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
19:15 Sakarya Otobüs Terminali

Siz değerli misafirlerimizi  önünden alarak Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Konaklama: Gece Yolculuğu

2.

Gün
Bükreş 2 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah erken saatlerde Bükreş’e varıyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş turumuza başlıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Doğu’nun Paris’i (Küçük Paris) Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Halk Evi; (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur), sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz ile birlikte canlı müzik eşliğinde akşam yemeği için rehberimizin belirlediği saate lobide toplanarak, ekstra düzenlenecek olan Romanya Gecesine hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Bükreş’te serbest alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Öğle Yemeği : Bükreş’te serbest alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Akşam Yemeği: Romanya Gecesinde serbest alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Konaklama: Bükreş (4* veya 3* Otel.)


Konaklama: 4* veya 3* Otel.

3.

Gün
Bükreş/Braşov/Bran/Transilvanya 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Transilvanya şatolar turumuza başlıyoruz. Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Sinaia'da Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Orta çağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Gecelememiz Bükreş’teki otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dâhildir.)
Öğle Yemeği : Bran’da alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Akşam Yemeği: Bükreş’te serbest alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Konaklama: Bükreş (4* veya 3* Otel.)Konaklama: 4* veya 3* Otel.

4.

Gün
Bükreş/Varna/Burgaz/Kırklareli/Düzce 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, saat 08.00’de aracımız hareket edecektir. Yaklaşık beş saat sürecek Varna yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan’ın üçüncü büyük şehri ve ülkenin en büyük limanı olma özelliğini taşıyan Varna’ya varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda; Askeri Denizcilik Akademisi, St. Konstantin Katedrali, göreceğimiz yerler arasındadır. Verilecek serbest zaman sonrasında saat 15.00’da dönüş yolculuğumuza çıkmak üzere hareket edeceğiz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dâhildir.)
Öğle Yemeği : Varna'da alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Akşam Yemeği: Yol üzeri tesisinde serbest alınacaktır. (Tur ücretine dâhil değildir.)
Konaklama: Otel konaklaması yapılmayacaktır.Konaklama: Gece Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
* Ulaşım
* Otelde 2 Gece Konaklama
* Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
*1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
*Öğle ve Akşam Yemekleri
*Yol üzerinde Alınacak Tüm Yemekler
*Otelde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar,Telefon vb.)
*Yemeklerde alınacak su dâhil tüm içecekler
*Müze & Örenyeri & Şato Girişleri
*Yurt Dışı Çıkış Harcı
*Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (isteğe bağlı kesilecektir.)
*Vize Ücreti( Yeşil Pasaporta sahip olan misafirler için gerekli değildir.)
*Tüm Ekstralar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
GENEL UYARILAR & NOTLAR

• Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
• Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
• Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
• Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
• Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
• Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
• Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
• Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
• Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Rezervasyonlar bu bilgilere göre yapılmaktadır. Hatalı bilgilerden oluşacak değişikliklerin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
• GNR TURİZM misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Gnr Turizm'in sorumluluğunda değildir.
• Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
• Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
• Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
• Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
• Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
• Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#121
LOKASYON:
Romanya (Düzce/Bolu/Kzd.Ereğli/Sakarya/İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
17:30 Bolu Cici Taksi (Yeterli Katılım Olması Halinde)
17:30 Kdz. Ereğli Elif Otel Önü (Yeterli Katılım Olması Halinde)
18:15 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü (Transfer Aracı)
18:45 Kalıcı Konutlar 3. Bölge (Transfer Aracı)
18:30 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
19:15 Sakarya Otobüs Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Romanya Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

275

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.