SİZE ÖZEL
  • AMASYA - TOKAT: Anadolu’nun eşsiz doğal güzelliklerinin seyrine doyacağımız muhteşem bir tura hazır mısınız? Birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleri bizimle birlikte keşfedin.
  • AMASYA - TOKAT: Anadolu’nun eşsiz doğal güzelliklerinin seyrine doyacağımız muhteşem bir tura hazır mısınız? Birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleri bizimle birlikte keşfedin.
  • AMASYA - TOKAT: Anadolu’nun eşsiz doğal güzelliklerinin seyrine doyacağımız muhteşem bir tura hazır mısınız? Birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleri bizimle birlikte keşfedin.
  • AMASYA - TOKAT: Anadolu’nun eşsiz doğal güzelliklerinin seyrine doyacağımız muhteşem bir tura hazır mısınız? Birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleri bizimle birlikte keşfedin.
  • Tokat
  • Amasya
  • Ballıca Mağarası
  • Ferhat İle Şirin Su Kanalları
  • Sık Dişini Helası
  • Yalı Boyu Evleri
Anadolu’nun eşsiz doğal güzelliklerinin seyrine doyacağımız muhteşem bir tura hazır mısınız? Birbirinden etkileyici tarihi ve doğal güzellikleri bizimle birlikte keşfedin.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Düzce/Amasya/Tokat 1 gün programını görmek için tıklayınız

GNR TURİZM ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
23:00 Kdz. Ereğli Elif Otel Önü (Yeterli Katılım Olduğu Taktirde)
23:30 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
00:15 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
00:30 Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
01:00 Bolu Cici Taksi

Siz değerli konuklarımızı yukarıdaki biniş noktalarından alarak Amasya'ya doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Amasya’ya varıyoruz. Burada alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrasında; Roma döneminin ünlü coğrafyacısı Strabon’un doğduğu şehir olarak bilinen, Yeşilırmak ile Harşena Dağı eteklerinde konumlanan, Osmanlı ve İlhanlılar dönemine ait birçok eseri barındıran Amasya’yı adım adım gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız; Roma döneminde şehre su getirmek için açılan sonrasında Ferhat ile Şirin'in aşk hikayesine konu olan su kanallarını geziyoruz. Ardından, akıl sağlığını yitirenlerin müzikle tedavi edildiği Anadolu'daki ilk hastanelerden olan Amasya Bimarhane'sini gezeceğiz. M.Ö ve M.S dönemlere ait arkeolojik eserlerin yer aldığı Amasya Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Müzede İlhanlılar dönemine ait mumyalar ve Hititlerin Baş Tanrısı Teşup Heykeli (Fırtına Tanrısı) ile birçok eseri rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Kalem işçiliği ile bölgenin en önemli eserlerinden olan II. Beyazıt Külliyesi, Kral Mezarları (panoramik) ve Yalıboyu Evleri gezilerimiz sonrasında Osmanlı döneminde Amasya’da eğitim gören, tahta çıkmış veya çıkamamış şehzadelerin büstlerinin sergilendiği Şehzadeler Parkı’nı gidiyoruz. Öğle yemeği (ekstra) için verilecek serbest zaman sonrasında sırasıyla1914 Amasya Panorama Müzesi, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi gezilerini yapıp Amasya'dan ayrılıyor Tokat'a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz Tokat'taki otelimizde.(Yoğunluk durumuna göre konaklama Amasya olabilmektedir.)

Sabah Kahvaltısı: Amasya’da rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Amasya’da rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dahildir.Konaklama: Tokat Otel Vb. (Yoğunluk durumuna göre konaklama Amasya olabilmektedir.)

2.

Gün
Tokat/Düzce 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tokat’ı gezmeye başlıyoruz. 900 adımda 900 yıllık tarihi bir arada görebileceğimiz Sulu Sokağa hareket ediyoruz. 14 medeniyetin izlerini göreceğimiz bu yerde sırasıyla; Ulu Cami, Yağıbasan Medresesi, Deveciler Hanı, Arastalı Bedesten, Sık Dişini Helası ve Tokat Şehir Müzesi’ni geziyoruz. Yazmacılar sokağı olarak da bilinen Halit Sokağından Latifoğlu Konağı’na hareket ediyoruz. 2. Abdülhamit döneminde yapılan Saat Kulesi’ni gördükten sonra Anadolu'nun en güzel ahşap Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Sonrasında, eski Tokat evlerinin arasından Bey Sokağına gidiyoruz. Burada; Gazi Osman Paşa Evi ve Atatürk Evi’ni ziyaret ederek Taşhan’da alışveriş molası veriyoruz. Yeşilırmak nehrinde yapacağımız Tekne turu ile Tokat gezimizi sonlandırıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli konuklarımız aldığımız noktalara bırakarak, bir başka organizasyonda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tokat’ta rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahında rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.Konaklama: Gece Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
* Programda Belirtilen Ulaşımlar
* Otellerde 1 Gece Konaklama
* Otellerde 1 Kahvaltı
* Otellerde 1 Akşam Yemeği
* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
* Turun İlk Sabahı Kahvaltı
* Öğle Yemekleri
* Dönüş Yolculuğundaki Akşam Yemeği
* Otellerde Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
* Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
* Müze ve Ören Yeri Girişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
Müze Kart
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylara bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Ek Hizmet Detayları
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahildir.
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
Genel Şartlar
Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Hava muhalefeti v.b. mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan turlarda GNR Turizm'in sorumluluğu yoktur.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
İki gece üzeri konaklamalı turlarımızda; araç içi oturma düzeninde rotasyon uygulanmaktadır, tura katılan misafirlerimiz bu rotasyona uymaları gerektiğini bilerek turu satın almış sayılırlar.
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda GNR Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 07.12.2022
Kademeli Fiyat Sistemi
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 150 TL’dir.
Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin - kültürün, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz.(polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almanızı hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
Ulaşım Araçlarımız
Otobüsler
Mercedes Travego
46+1 Koltuk
Mercedes Tourismo
46+1 Koltuk
Man Fortuna
46+1 Koltuk
Midibüsler
Otakar Sultan 31+1 Koltuk
Mitsubishi Prestij 27+1 Koltuk
Minibüsler
VW VOLT 15+1 veya 19+1 Koltuk
Mercedes Sprinter 15+1 veya 19+1 Koltuk
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#20
LOKASYON:
Amasya (Kdz.Ereğli,Akçakoca,Düzce,Bolu çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Kdz.Ereğli Elif Otel Önü
Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
Bolu Cici Taksi
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Yeşilırmak Tekne Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

4.000TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

AMASYA - TOKAT ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.