• Demo Hotel Bodrum
BÜYÜK GAP TURU

13.500TL

en düşük kişi başı

7 Gün
Gaziantep
74


  • GAZİANTEP
  • MARDİN
  • ŞANLIURFA
  • MİDYAT
  • DİYARBAKIR
  • BATMAN
Eşsiz lezzette yemekler, farklı kültürlerden izler ve harika manzaraları ile Güney Doğu'nun topraklarında unutulmaz anılar biriktirmek için harika fırsatlar sizi bekliyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Düzce/ Diyarbakır

GNR TURİZM ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
15:15  Kdz. Ereğli Elif Otel Önü 
16:00 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
16:45 Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
17:00 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
17:30 Bolu Cici Taksi

Siz değerli konuklarımızı yukarıdaki biniş noktalarından alarak Diyarbakır'a doğru hareket ediyoruz.Konaklama: Gece Yolculuğu
2. Gün: Diyarbakır

Diyarbakır’a vardığımızda kahvaltı(ekstra) yapmak üzere Tarihi Hasan Paşa Hanına gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında Diyarbakır gezimize; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti ile başlıyoruz. Ardından, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın dünyaya geldiği, günümüzde müze olarak hizmet veren, Diyarbakır sivil mimarisinin güzel örneklerinden biri olan evi göreceğiz. Ardından sırasıyla; Suriçi, Artuklu Sarayı, Artuklu Çeşmesi, Eski Adliye Binası, Kolordu Binası, Atatürk’ün Karargâh Binası, Eski Cezaevi, Dengbej Evi, Ziya Gökalp Evi, Sülüklü Han, Dört Ayaklı Minare, Deliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On gözlü köprü Diyarbakır gezimizde göreceğimiz yerlerdir. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Diyarbakır’da.

Sabah Kahvaltısı: Hasanpaşa Hanında ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Diyarbakır’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Diyarbakır
3. Gün: Diyarbakır/ Batman/ Midyat

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Dicle nehrini takip ederek Bismil üzerinden Batman’a varıyoruz. Türkiye’de ilk kez petrolün çıkartıldığı Raman dağlarından geçerek petrol kuyularını görüyoruz. Dicle nehri üzerine inşa edilmiş Ilısu Baraj havzasını görerek Yeni Hasankeyf’e geliyoruz. Eski Hasankeyf’i görmek için tekne turuna çıkıyoruz. Ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Sıla ve Hükümet Kadın gibi dizi ve filmler ile adını duyurmuş kadim ilçe Midyat’ta gezeceğimiz yerler; Mor Gabriel Manastırı, Midyat Konukevi, Abbaralar, Midyat Taş Konaklar olacaktır. Son olarak Midyat’ta Telkari sanatı ile ilgili işin ustalarından bilgi aldıktan sonra dileyen misafirlere alışveriş için zaman veriyoruz. Ardından konaklama yapmak için otelimize gidiyoruz. Konaklama Midyat.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Midyat’ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Mardin
4. Gün: Mardin

Sabah kahvaltısı ardından Nusaybin yolu üzerindeki Dara’ya hareket ediyoruz. Tur Abidin dağları eteklerinde yer alan bu kadim şehirde göreceklerimiz; Nekrepol, Antik Baraj, Roma Sarnıcı ve Kaya mezarları olacaktır. Sonrasında Mezopotamya’nın en önemli üniversitelerinden Kasımiye’yi ziyaret ediyoruz. Tamamen koruma altına alınmış eski Mardin şehir merkezinde Abbaraları, Çarşılarını, her biri mimari şaheser konakları, dini mabetleri ve yerel lezzetleri tadarak şehri tanıyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Mardin’de.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Mardin
5. Gün: Şanlıurfa

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Harran’a hareket ediyoruz. Arap kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalamayacağız bu kadim ilçede öncelikle Harran Surları, Rakka Kapısı, Eski İslam Üniversitesi kalıntılarını, Konik evleri ziyaret ediyoruz. Ardından bilinen tarihi değiştiren Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Buradaki detaylı anlatımlardan sonra Şanlıurfa il merkezine geliyoruz. Burada sırasıyla; Roma Karakoyun Ölüler Şehri, Haleplibahçe, Balıklıgöl, İbrahim Peygamber’in doğduğu Mağara, Ayn Zeliha Gölü, Gümrükhan, Ciğerciler Sokağı, Mutfak Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ardından Şanlıurfa’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirler ile ekstra Yemekli Sıra Gecesi’ne katılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi’nde ekstra alınacak olup, tur ücretine dâhil değildir.Konaklama: Şanlıurfa
6. Gün: Gaziantep

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Dizi ve filmlerin çekimlerinin yapıldığı Karagül diyarı Halfeti’ye hareket ediyoruz. Burada Fırat nehri üzerinde inşa edilmiş Birecik barajının sular altında bıraktığı Eski Halfeti’de tekne turu(ekstra) yapıyoruz. Tekne turumuzda; Rumkaleyi, Savaşanlar Köyü ve Sular altındaki Minare’yi fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği için Birecik’e uğruyoruz. Ardından Fırat nehri köprüsünü geçerek Nizip ilçesi üzerinden Gaziantep’e geliyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Ardından, Gazi Mustafa Kemal’in nüfusa kayıtlı olduğu Bey mahallesini geziyoruz. 1915’e kadar yoğun Ermenilerin yaşadığı bu mahallede; Kendirli Kilisesi, Surp Meryemana Katedrali, Garabet Nazaretyan’ın Konağı’nı görerek dinlenmek için otelimize gidiyoruz. Konaklama Gaziantep’te

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Birecik’te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.Konaklama: Gaziantep
7. Gün: Gaziantep/ Düzce

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben, Gaziantep’i gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak, Anteplilerin milli mücadele döneminde 11 ay Fransızlara karşı şehri savunmak için gösterdikleri direnişin anlatıldığı 25 Aralık Panorama Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında sırasıyla; Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Baklavacılar Meydanı, Hanlar Caddesi’ni görerek sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası turumuzu sonlandırıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir başka GNR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Pozantı Tesisleri, tur ücretine dâhil değildir.Konaklama: Gece Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
* Programda Belirtilen Ulaşımlar
* Otellerde 5 Gece Konaklama
* Otellerde 5 Kahvaltı
* Otellerde 4 Akşam Yemeği
* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
* Turun İlk Sabahı Kahvaltı
* Öğle Yemekleri
* Dönüş Yolculuğundaki Akşam Yemeği
* Otellerde Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
* Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

EK BİLGİLER

Müze Kart
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylara bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Ek Hizmet Detayları
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahildir.
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
Genel Şartlar
Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Hava muhalefeti v.b. mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan turlarda GNR Turizm'in sorumluluğu yoktur.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
İki gece üzeri konaklamalı turlarımızda; araç içi oturma düzeninde rotasyon uygulanmaktadır, tura katılan misafirlerimiz bu rotasyona uymaları gerektiğini bilerek turu satın almış sayılırlar.
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda GNR Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 07.12.2022
Kademeli Fiyat Sistemi
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 150 TL’dir.
Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin - kültürün, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz.(polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almanızı hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
Ulaşım Araçlarımız
Otobüsler
Mercedes Travego
46+1 Koltuk
Mercedes Tourismo
46+1 Koltuk
Man Fortuna
46+1 Koltuk
Midibüsler
Otakar Sultan 31+1 Koltuk
Mitsubishi Prestij 27+1 Koltuk
Minibüsler
VW VOLT 15+1 veya 19+1 Koltuk
Mercedes Sprinter 15+1 veya 19+1 Koltuk
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#74
LOKASYON:
Gaziantep (Düzce,Akçakoca,Bolu çıkışlı)
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Ereğli Elif Otel Önü
Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
Bolu Cici Taksi
BİTİŞ:
Ereğli Elif Otel Önü
Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
Bolu Cici Taksi
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın