• EDİRNE TURU : Osmanlı'nın izlerini taşıyan; halkıyla, kültürüyle, Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri Edirne'yi bizimle birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • EDİRNE TURU : Osmanlı'nın izlerini taşıyan; halkıyla, kültürüyle, Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri Edirne'yi bizimle birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • EDİRNE TURU : Osmanlı'nın izlerini taşıyan; halkıyla, kültürüyle, Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri Edirne'yi bizimle birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • EDİRNE TURU : Osmanlı'nın izlerini taşıyan; halkıyla, kültürüyle, Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri Edirne'yi bizimle birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Edirne
  • Edirne Sarayı
  • Karaağaç
  • II. Beyazıt Sağlık Müzesi
  • Tunca Nehri
  • Selimiye Cami
Osmanlı'nın izlerini taşıyan; halkıyla, kültürüyle, Trakya'nın en güzel şehirlerinden biri Edirne'yi bizimle birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Düzce/Edirne 1 gün programını görmek için tıklayınız

GNR TURİZM ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
23:00 Kdz. Ereğli Elif Otel Önü (Yeterli Katılım Olduğu Taktirde)
00:00 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
00:45 Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
01:00 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
01:45 Sakarya Otobüs Terminal

Siz değerli konuklarımızı yukarıdaki biniş noktalarından alarak Edirne'ye doğru hareket ediyoruz. Sabah Karaağaç Köyü'nde alacağımız ekstra sabah kahvaltısı ardından Karaağaç Köyü'nü gezmeye başlıyoruz. Burada Tarihi Karaağaç Gar Binası, Lozan Anıtı'nı gördükten sonra 16. Yüzyılda su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi (Darrüşifa) gezimizi yapıyoruz ve  Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Eski Saray kalıntılarını gezmeye başlıyoruz. Sarayiçi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Er-Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri,, Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, Gazi Mihal Cami, Gazi Mihal Köprüsü, Yeniçeri Mezarlığı’nı geziyoruz. Ardından öğle yemeğimiz için meşhur Edirne ciğerinin tadına bakacağız. Yemeğimizin ardından Edirne Büyük Yahudi Sinagog'a gidiyoruz. Türkiye'deki en büyük sinagogu ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz.  Rehberimizin söylediği saatte lobide buluşarak ekstra olarak düzenlenecek Edirne'nin meşhur gecesine doyasıya eğleneceğimiz Roman Gecesine gideceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Edirne’de alınacaktır, tur ücretine dâhil değildir.
Öğle Yemeği: Edirne’de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Roman Gecesinde ekstra alınacak olup, Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: 5* OTEL KONAKLAMA

2.

Gün
Edirne/Karaağaç /Düzce 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Cami, yazılarıyla ünlü Eski Cami (Ulu Cami-Cami-i Atik) ve Bedesten Kapalı Çarşısı’nı geziyoruz. Ardından, günümüzde otel olarak kullanılan tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Cami, Arasta Çarşısı, Medresesi’ni(Restorasyonda olduğundan panoramik olarak yapılabilir) ziyaret ediyoruz. Yunanistan’dan gelen günübirlikçi turistlerin uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı, Makedonya Saat Kulesi, Sokullu Hamamı’nı görerek tarihi Kaleiçi semtindeki ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın doğduğu evin önünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Edirne’nin ünlü Badem Ezmesi, Bademli (Kavala) Kurabiyesi, Deva-i Misk tatlısı, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Kokulu Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir başka GNR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Edirne’de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahımızda alınacak olup, tur ücretine dâhil değildir.Konaklama: Gece Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
* Programda Belirtilen Ulaşımlar
* Otelde 1 Gece Konaklama
* Otelde 1 Kahvaltı
* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
* Turun İlk Sabahı Kahvaltı
* Öğle Yemekleri
* Dönüş Yolculuğundaki Akşam Yemeği
* Otellerde Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
* Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Ekstra Roman Gecesi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
Müze Kart
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylara bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Ek Hizmet Detayları
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahildir.
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
Genel Şartlar
Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Hava muhalefeti v.b. mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan turlarda GNR Turizm'in sorumluluğu yoktur.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
İki gece üzeri konaklamalı turlarımızda; araç içi oturma düzeninde rotasyon uygulanmaktadır, tura katılan misafirlerimiz bu rotasyona uymaları gerektiğini bilerek turu satın almış sayılırlar.
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda GNR Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 07.12.2022
Kademeli Fiyat Sistemi
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 150 TL’dir.
Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin - kültürün, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz.(polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almanızı hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
Ulaşım Araçlarımız
Otobüsler
Mercedes Travego
46+1 Koltuk
Mercedes Tourismo
46+1 Koltuk
Man Fortuna
46+1 Koltuk
Midibüsler
Otakar Sultan 31+1 Koltuk
Mitsubishi Prestij 27+1 Koltuk
Minibüsler
VW VOLT 15+1 veya 19+1 Koltuk
Mercedes Sprinter 15+1 veya 19+1 Koltuk
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#100
LOKASYON:
Edirne (Düzce,Akçakoca,Sakarya çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü Kalıcı Konutlar 3.Bölge Meydanı Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı Sakarya Otobüs Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Roman Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

2.750TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

EDİRNE TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.