ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ : Portakal Çiceği mevsimi olan Nisan’da Adana; turunç, portakal, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı, şehrin mis gibi koktuğu bir dönemdir. Bu dönem karnaval coşkusuyla kutlanır. Sizleri bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.
  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ : Portakal Çiceği mevsimi olan Nisan’da Adana; turunç, portakal, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı, şehrin mis gibi koktuğu bir dönemdir. Bu dönem karnaval coşkusuyla kutlanır. Sizleri bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.
  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ : Portakal Çiceği mevsimi olan Nisan’da Adana; turunç, portakal, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı, şehrin mis gibi koktuğu bir dönemdir. Bu dönem karnaval coşkusuyla kutlanır. Sizleri bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.
  • Adana
  • Portakal Çiçeği Festivali
  • Kız Kalesi
  • Mersin
  • Tarsus
  • Nusrat Mayın Gemisi
Portakal Çiceği mevsimi olan Nisan’da Adana; turunç, portakal, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı, şehrin mis gibi koktuğu bir dönemdir. Bu dönem karnaval coşkusuyla kutlanır. Sizleri bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Düzce/Adana/Mersin 1 gün programını görmek için tıklayınız

GNR TURİZM ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
21:30 Kdz. Ereğli Elif Otel Önü
22:00 Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü
22:45 Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı
23:00 Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı
23:30 Bolu Cici Taksi

Sabah saatlerinde Seyhan Baraj Gölü kıyısında kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra aracımızla yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü turumuzu yapıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 65 Bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasiteli ile Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacaktır. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizden sonra Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana'nın simgesi durumda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü'ye geçip Adana Taşköprü hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16. yy.'dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz. Hemen yakımızda bulunan ve Türkiye’deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi'ni de fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz. 1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesi'nin Ramazanoğlu Halil Bey'in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanı başına Halil Bey'in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir cami yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camii olarak bilinen Tarihi camii bu günkü Adana Turu programımızda son gezeceğimiz nokta olacaktır. Ardından öğlen yemeği alacağız. Sonrasında Adana Portakal Çiçeği Festival alanına Kortej Yürüyüşünü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, pandomim sanatçıları, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler yer alacak. Program bitiminde otelimize hareket edeceğiz. Konaklama Mersin'de.

Sabah Kahvaltısı: Adana'da ekstra olarak alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Adana'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.Konaklama: Mersin Otel Vb.

2.

Gün
Mersin/Tarsus/Düzce 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyor ve  Tarsus'a hareket ediyoruz. Tarsus'ta  Justinianus (Bac) Köprü ve  muhteşem görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tarsus Şelalesi'ni ziyaret edip, Buradaki kahve ve fotoğraf molası ardından Kleopatra Kapısı ve ardından Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası’nı göreceğiz. Sonrasından sırayla; Eski Camii (Kilise Camisi) ve Eski Hamam, Makamı Şerif Camii Hz. Danyal Peygamber Makamı; (Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) Zamanında yaşamış yahudileri Babil esaretinde ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir.) Hemen altındaki Roma Köprüsü hakkında rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Yemek sonrası Kırk Bedesten Çarşısında Serpil Ablanın sunumu ile Yöreye özgü Kaynar (Grip için şifa olan Çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edilen sıcak çay) içiyoruz. Sonrasında Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Ramazanoğullarından Piri Paşanın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu Osmanlı üslubunda tek şerefli minaresi olan ve Saint Pier kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tarsus Ulu Cami geziyoruz. Ardından Roma Yolu,Saint Paul Kilisesi,Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan orijinal Nusrat Mayın Gemisi ziyaretimizden sonra turumuzu sonlandırıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir başka GNR Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tarsus'ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahımızda alınacak olup, tur ücretine dâhil değildir.Konaklama: Gece Yolculuğu
DAHİL OLANLAR:
* Programda Belirtilen Ulaşımlar
* Otellerde 1 Gece Konaklama
* Otellerde 1 Kahvaltı
* Otellerde 1 Akşam Yemeği
* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
* Turun İlk Sabahı Kahvaltı
* Öğle Yemekleri
* Dönüş Yolculuğundaki Akşam Yemeği
* Otellerde Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
* Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Kız Kalesi Tekne Turu

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
Müze Kart
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylara bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Ek Hizmet Detayları
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belirtilen hizmetler, otopark ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahildir.
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
Genel Şartlar
Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Hava muhalefeti v.b. mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan turlarda GNR Turizm'in sorumluluğu yoktur.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
İki gece üzeri konaklamalı turlarımızda; araç içi oturma düzeninde rotasyon uygulanmaktadır, tura katılan misafirlerimiz bu rotasyona uymaları gerektiğini bilerek turu satın almış sayılırlar.
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda GNR Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 07.12.2022
Kademeli Fiyat Sistemi
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 50 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 150 TL’dir.
Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin - kültürün, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi öneririz.(polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almanızı hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
Ulaşım Araçlarımız
Otobüsler
Mercedes Travego
46+1 Koltuk
Mercedes Tourismo
46+1 Koltuk
Man Fortuna
46+1 Koltuk
Midibüsler
Otakar Sultan 31+1 Koltuk
Mitsubishi Prestij 27+1 Koltuk
Minibüsler
VW VOLT 15+1 veya 19+1 Koltuk
Mercedes Sprinter 15+1 veya 19+1 Koltuk
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#29
LOKASYON:
Adana (Düzce,Akçakoca,Bolu çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Akçakoca Merkez Cami Arkası Bim Önü Düzce Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağı Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanı Bolu Cici Taksi
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Kız Kalesi Tekne Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

2.300TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.