• Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu
 • Karadeniz - Batum Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Karadeniz - Batum Turu


HAREKET TARİHLERİ : 31 TEMMUZ  2022
 

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: Samsun - İlk Adım Anıtı - Atatürk Heykeli - Bandırma Vapuru - Ordu Teleferik
Saat 00.00’da Düzce Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm durağı, 00.30’da Kalıcı Konutlar 3. Bölge Meydanından hareket ile turumuza başlıyoruz.
Bolu Yeniçağa yakınlarında vereceğimiz kısa molanın ardından sabah kahvaltısı için Samsun’a ulaşıyoruz. Kahvaltı molasından sonra gezimize başlıyoruz. 19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtını, Mıntıka Palas Atatürk Anı Evi ve Atatürk heykelini görüp, Bandırma vapurunu geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tekkeköy-Çarşamba-Terme ilçelerini geçerek Ordu’ya hareket ediyoruz. Samsun’un Çarşamba ilçesinde, Yeşilırmağın deniz ile buluştuğu noktayı görüyor, birçok ünlü tarihçiye göre Amazon’ların yaşadığı şehir olarak ifade edilen Terme’yi (Temiskira) görüyoruz. Ünye ve Fatsa ilçeleri eşliğinde Türkiye’nin en uzun tünellerinden biri olan Ordu Nefise Akçelik Tüneli’nden geçiyor ve sırtını dağ eteğine dayamış olan Ordu’ya ulaşıyoruz. Mavi ile yeşilin buluştuğu şehir olarak da bilinen Ordu’da, Karadeniz’in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Teleferik ile çıkarken; kuşbakışı olarak, Kentsel Sit Alanı olan Taşbaşı Mahallesi’ndeki eski Rum ve Osmanlı evlerini, Taşbaşı Kilisesi’ni, Menekşe Sokağı ve Hacılar Yokuşu’nu panaromik olarak görüyoruz. Boztepe’den Ordu’yu izliyor, çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Ordu’da.

Kahvaltı : Samsun’da verilecektir ve tur ücretine dâhil değildir.
Öğle Yemeği : Terme’de ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Konaklama otelimizde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.
Konaklama : Ordu konaklama


2.GÜN: Giresun - Mavi Göl - Kuzalan Tabiat Parkı ve Şelalesi - Trabzon - Ayasofya
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, kirazın dünyaya yayıldığı şehir olan, en iyi yağlı fındığın üretildiği Giresun’a (Kerasus) hareket ediyoruz.
Giresun Kalesi’ni (panoramik)gördükten sonra Aksu Deresi’nin eşliğinde Dereli ilçesini takiben Şebinkarahisar - Sivas yoluna saparak Kuzalan Tabiat Parkı’ndaki Kuzalan Şelalesi’ne gidiyoruz. Pınarlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aksu ve Göksü Dereleri’nin birleştiği noktada yeşile boyanmış müthiş bir doğa örtüsünün içinden 20 metreden akan Kuzalan Şelalesi’ni seyir noktasından fotoğraflıyoruz. Sonrasında Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip, halk arasında ‘Sodalı Göl’ olarak bilinen Mavi Göl’e geçiyoruz. Turkuaz renginde bu muhteşem doğa harikasını fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için Görele ilçesinde Giresun pidesinin tadına bakıyoruz. Ardından, Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon gezimize ilk olarak; Soğuksu Mevkii’nde bulunan Konstantin Kabayanidis isimli armatör tarafından 19 yy. sonlarından İtalyan Barok mimarisinde yaptırılmış, 1923 Lozan anlaşmasındaki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği, vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü ile başlıyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp, Ortahisar Mahallesi’nde bulunan Trabzon Ayasofya’sına hareket ediyoruz. Kommenos Ailesi tarafından 1238 yılında inşaasına başlanan ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’da otelimizde.

Kahvaltı : Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Görele’de ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Konaklama : Trabzon konaklama

3.GÜN: Uzungöl - Demirkapı Yaylası - Of - Rize - Ardeşen - Çamlıhemşin - Ayder Yaylası
Değerli konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Of ilçesini görüyor ve rotamızı dağlara doğru çeviriyoruz. Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesine varıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan nedeniyle kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’e varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilir. Dileyen misafirlerimiz için Ekstra Yayla turu yapılacaktır.

Ekstra Demirkapı Haldizen Yayla Turu (...); Minibüslerimiz ile 1900 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyoruz. Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz…

Ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hep birlikte otobüsümüz ile hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlı gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz.

Kahvaltı : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği : Uzungöl’de ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.
Konaklama : Ayder Konaklama

4.GÜN: Batum - Gonio Kalesi Fotoğraf molası - Meydanı - Medea Anıtı ve Batum Sahili Yürüyüşü - Fırtına Deresi - Zilkale - Palovit Şelalesi - Çinciva Köyü - Hopa
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Kaçkar Dağı'nın eteklerinde yer alan, eko sistemin zenginliği açısından dünya çevre örgütleri tarafından korunması gereken en önemli 200 vadiden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyor ve Çamlıhemşin’e geliyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Zilkale-Palovit gezisi için minibüslere geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz verilecek serbest zamanda tabiatın tadını çıkartabilirler.

Zilkale - Palovit Şelale Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale, Ortan Köyü ve Palovit Şelale gezisi (Ekstra)

Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Son olarak Palovit Şelalesini de gördükten sonra Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Pazar-Ardeşen-Fındıklı ilçelerini geçerek Artvin sınırına geliyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Batum için giriş işlemlerimizi tamamlıyor bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görerek başlıyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri rehberimizden alıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyoruz. 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, dönem dönem Rusların eline geçen ve tamamı 1921 yılında elimizden çıkan Batum’da Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyoruz. Sonrasında, Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hopa’da.

Kahvaltı : Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Hopa’da ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.
Konaklama : Hopa’da konaklama

5.GÜN: Rize - Bez Fabrikası - Sürmene Bıçağı - Çay Fabrikası - Sümela Manastırı - Ordu
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ardından Rize'nin Gündoğdu ilçesine geliyor ve bez atölyesinde alışveriş için mola veriyoruz. Alışverişlerimiz sonrasında Sürmene’ye hareket ediyoruz. Bir tarafında Karadeniz, diğer bir tarafında Manahos Deresi arasında kurulu Sürmene’de çeliğin su ile buluşması sonucunda, bölgenin önemli bıçak ustaları tarafından şekillendirilen Sürmene Bıçağı hakkında bilgiler alıyoruz. Vereceğimiz alışveriş molasının sonrasında Çay fabrikasına hareket ediyoruz. Çayın dalından koparıldıktan sonra demliğimize gelene kadar geçen yolculuğunu izleme şansı buluyoruz. Çay alışverişimizi yaptıktan sonra Sümela manastırını (ekstra) görmek için Maçka’ya gidiyoruz. Ardından Beşikdüzü’nden geçerek Ordu’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ordu’da.

Kahvaltı : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği : Maçka’da ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.
Konaklama : Ordu konaklama

6.GÜN: Amasya - Ferhat ile Şirin Su Kanalları - Yeşilırmak - Yalıboyu Evleri - Amasya Arkeoloji Müzesi - Kral Kaya Mezarları
Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Şehzadeler Şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. M.Ö dönemin ünlü coğrafyacısı Strabon’un doğduğu şehir olarak bilinen, eski ismi ile “ İris “ Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı’nın eteklerinde Osmanlı ve İlhanlılar dönemindeki birçok eseri ile kültür mirası açısından zengin olan Amasya’yı adım adım gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız; yöre halkı tarafından aşk hikâyelerinin baş tacı kabul edilen, Ferhat ile Şirin Su Kanalları ile bilinen Roma döneminde şehre su getirmek için açılan su kanallarını geziyoruz. Ardından Torumtay Türbesi ve Gök Medrese Cami’ni panoramik olarak görüyoruz. M.Ö ve M.S dönemlere ait arkeolojik eserlerin yer aldığı Amasya Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Özellikle müzede İlhanlılar dönemine ait mumyalar ve Hititlerin Baş Tanrısı Teşup Heykeli ( Fırtına Tanrısı ) ile birçok eseri rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Amasya Arkeoloji müzesi gezimizi tamamladıktan sonra, Yeşilırmak kenarında şehrin simgelerinden olan ve şadırvan içerisindeki kalem işçiliği ile bölgenin en önemli eserlerinden olan II. Beyazıt Külliyesi’ni gezmeye başlıyoruz. II. Beyazıt Külliyesi gezimizin ardından Kral Mezarları ( panoramik ) ve Yalıboyu Evleri’nin eşliğinde Osmanlı döneminde Amasya’da eğitim gören tahta çıkan veya çıkamamış şehzadelerin büstlerinin sergilendiği Şehzadeler Parkı’nı gidiyoruz. Öğle yemeğimizi şehrin en güzel restoranlarından birinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında sırasıyla gezeceğimiz yerler; 1914 Amasya Panorama Müzesi, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi gezilerinden sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri almış olduğumuz noktalarına bırakarak, bir başka GNR Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Kahvaltı : Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği : Amasya’da ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Ekstra - Gidiş yolculuğu sırasında mola tesisinde serbest.
Konaklama : Turun son günü. Bu gece otel konaklaması yoktur.
 

Fiyat Bilgileri
Turun Adı Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 7-12 Yaş Çocuk 2-6 Yaş Çocuk
Karadeniz  - Batum Turu Peşin  4150 TL 5300 TL 3025 TL 1900 TL

 

 


(Taksitli Alımlarda Vade Farkı Alınacaktır)
(Çocuk fiyatı uygulaması en az iki yetişkin ile birlikte uygulanmaktadır.)

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Seyahat Acentesi Güvencesi
 • Program Dâhilinde Tüm Geziler
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks Otobüs ile Gidiş Dönüş Ulaşım
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otopark, Otoban, Köprü Ücretleri
 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (Batum)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Dönüş Yolundaki Akşam Yemeği
 • Kişisel Harcamalar ve Programda Ekstra Olarak Belirtilen Hizmetler
 • Teleferik Ücreti
 • Müze Girişleri 


GNR Turizm fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Akaryakıt ve diğer tedarikçilerin fiyatlarında oluşabilecek değişiklikler Ücrete yansıtılacaktır.

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın