• Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu
 • Doğu Anadolu Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Doğu Anadolu Turu


SİVAS - MALATYA - ELAZIĞ - BİNGÖL - MUŞ - BİTLİS - VAN - AĞRI - ERZURUM - ERZİNCAN - TOKAT
 
HAREKET TARİHLERİ :  04-11 EYLÜL 2022

 

TUR PROGRAMI:

1.Gün: Bolu - Ankara -Kırıkkale - Yozgat - Sivas
Gezimizin ilk günü, 23.00’da Düzce Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm durağından hareket ederek yaklaşık 8,5 saat sürecek Sivas yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Gök Medrese - Çifte Minareli Medrese - Aslantepe
Sabah saatlerinde Sivas’a vardığımızda güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında Mustafa Kemal’in ‘Biz Cumhuriyeti burada kurduk’ dediği Sivas’ta sırasıyla; Gök Medrese, Eğri Minareli Ulu Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese’yi geziyoruz. Yorgunluğumuzu atmak için meşhur Çerkez’in Kahvesi’nde odun ateşinde Türk kahvelerimizi yudumluyoruz. Ardından Kangal ilçesine uğrayarak Anadolu ırkı Kangal Köpeği Çiftliğine uğrayarak detaylı bilgi alıyoruz. Sonrasında Kayısı Diyarı Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da sırasıyla; Aslantepe, Eski Malatya (Battalgazi), Ulu Cami, Kale, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Halfetih minare’yi geziyoruz. Kayısı Borsası’nda vereceğimiz alışveriş molasından sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya’da.

Sabah Kahvaltısı: Sivas’ta alınacaktır., tur ücretine dâhil değildir.
Öğle Yemeği: Sivas’ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

3. Gün: Harput Kalesi - Keban Barajı - Yüzen Adalar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında türkülere konu olmuş, Kömürhan Köprüsü’nden geçerek Elazığ’a hareket ediyoruz. Elazığ’da sırasıyla; Harput Kalesi, Harput Konakları, Ulu Cami gezileri yapıyoruz. Elazığ’ı tepeden fotoğraflayabileceğimiz Balak Gazi Heykeli’ni gördükten sonra Bingöl’e hareket ediyoruz. Bingöl yolunda Türkiye’nin ikinci büyük barajı olan Keban Barajı’nı görüyoruz. Sonrasında Bingöl’den geçerek Yüzen Adalar’da fotoğraf molası veriyoruz. Muş ovasından geçerken Selçuklu Sultanı Alparslan’ın destan yazdığı muharebe alanlarını rehberimizden dinliyoruz. Ardından Muş’a geliyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Muş’ta.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Elazığ’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

4. Gün: Ahlat - Tatvan - Akdamar Adası - Van Gölü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bitlis’e hareket ediyoruz. İlk olarak Ahlat ilçesinde bulunan Türkiye’nin en büyük Selçuklu mezarlığını ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 4 metre uzunluğunda mezar taşlarını detaylı geziyoruz. Sonrasında Tatvan’a gelerek bizi bekleyen minibüsler ile (ekstra) Nemrut Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Büyüleyici bir atmosferde doyumsuz manzarada fotoğraflarımızı çekerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en büyük Gölü etrafından Gevaş ilçesine hareket ediyoruz. Yarım saat sürecek tekne ile meşhur Akdamar Adası’na geçiyoruz. Kral Gagik döneminde yapılmış muhteşem kiliseyi detaylı geziyoruz. Van gölüne karşı fotoğraflarımızı çektikten sonra Van’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Van’da.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tatvan’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

5. Gün: Tuşpa Kalesi - Çavuştepe Antik Kenti - Tuşba Van Evleri
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tuşpa Kalesi’ne hareket ediyoruz. Van gölüne ve Van şehir merkezine hakim bir noktada yer alan Urartuların baş kalesi bu yapıyı geziyoruz. Ardından, yine ünlü bir Urartu yerleşkesi olan Çavuştepe Antik Kenti’ni ziyaret ederek, Urartuca yazıtları tercüme ediyoruz. Sonrasında Eski Tuşba Van Evleri’ni gezerek tarihte hoş bir yolculuk yapıyoruz. Van’nın meşhur Kedilerini görmek için Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Son olarak alışveriş için Arbuni Savat ve Urartu İmalatı Gümüş Merkezinde serbest zaman verdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’da.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alacağız ve tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Van’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

6. Gün: Tendürek Dağı - İshakpaşa Sarayı - Köse Dağı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Muradiye ilçesine hareket ediyoruz. Bendi Mahi çayı üzerindeki şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavları, Çaldıran Ovası'ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları rehberimizden dinliyoruz. Ülkemizin en büyük dağı olan Ağrı dağının heybetli görüntüsünü fotoğraflayıp İshakpaşa Sarayı’na geliyoruz. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra Ağrı il merkezinden geçerek Köse Dağı manzarası eşliğinde Horasan - Pasinler güzergahından Erzurum’a varıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Erzurum’da.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Doğubayazıt’ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

7. Gün: Erzurum Kongre Binası - Erzurum Kalesi - Üç Kümbetler
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Ulu önder Mustafa Kemal’in Milli mücadele döneminde Erzurum’da 52 gün boyunca kaldığı ve kongre hazırlıklarını yaptığı Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Erzurum Kongre Binası, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi, Üç Kümbetler, Erzurum Konağı, Çifte Minareli Medrese gezilerini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur Çağ Kebabı’nın tadına baktıktan sonra Erzincan’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turundan sonra Suşehri - Refahiye güzergahından Tokat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Tokat’ta.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Erzurum’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4 Yıldızlı Otel Konaklama

8. Gün: Mevlevihane - Tokat Müzesi - Sık Dişini Helası - Taşhan
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Yeşilırmak nehrinin geçtiği pek çok medeniyete merkezlik yapmış Tokat’a varıyoruz. Eski Tokat Millet Vekili Mustafa Vasfi Süsoy’a ait, Mustafa Kemal’in 26 Eylül 1924 tarihinde eşi Latife Hanım ile birlikte misafir olduğu konağı ve Bey Sokağında bulunan Mevlevihane Müzesini ziyaret ediyoruz. Yürüyerek yapacağımız Tokat gezimizde sırasıyla Ali Paşa Camiini panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında sırasıyla; Aşevi, Tokat Müzesi, Yağıbasan Medresesini geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında gezimizde Sulu Sokağı keşfetmeye başlıyoruz. Sıkdişini Helâsını ve Yazmacılar Hanını dışarıdan görüp, günün yorgunluğunu atmak için Taşhan’ da içeceğimiz çaylarımızdan sonra Tokat yazma örnekleri görüp alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Son olarak Ballıca Mağarası’nı ziyaret ettikten sonra Turhal - Amasya üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Saat 23:30 dolaylarında Düzce’ye varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakarak vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tokat’ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol güzergahımızda alınacak olup, tur ücretine dâhil değildir.
 

Fiyat Bilgileri
Turun Adı Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 7-12 Yaş Çocuk 2-6 Yaş Çocuk
Doğu Anadolu Turu Peşin / K.K. Tek Çekim 4500 TL 5625 TL 3375 TL 2250 TL

 

 

 

(Taksitli Alımlarda Vade Farkı Alınacaktır.)
(Çocuk fiyatı uygulaması en az iki yetişkin ile birlikte uygulanmaktadır.)


 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Ulaşımlar
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Nemrut Krater Gölü Minibüs Transferi
 • Van Gölü Tekne Turu
 • Gnr Turizm Güvencesi
 • 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle Yemekleri
 • Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
 • Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart)
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 • Dönüş Yolundaki Akşam Yemeği


Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Misafirlerimiz; kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 60 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart Nedir?
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 30 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart alabilirler.

17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

T.C. ve KKTC vatandaşları dışındakilere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır.


 

GNR Turizm fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Akaryakıt ve diğer tedarikçilerin fiyatlarında oluşabilecek değişiklikler Ücrete yansıtılacaktır.

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın