• İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu
  • İtalya Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

İtalya Turu


ROMA & FLORANSA & VENEDİK & MİLANO
 
 7 Gece 8 Gün 

 

30.Eylül.2017 Cumartesi : İSTANBUL – ROMA
Siz değerli konuklarımızı saat 02.30'da Kdz. Ereğli'den, 03.00’de Akçakoca’dan, 03.30’da Düzce’den alarak Sabiha Gökçen Havalimanına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1221 sayılı tarifeli seferi ile saat 08.50’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13.45’te varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
 01.Ekim.2017 Pazar : ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei (95 Euro) turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağının eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Geceleme otelimizde.
 
 02.Ekim.2017 Pazartesi : ROMA – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımızın Floransa şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
03.Ekim.2017 Salı : FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana Vadisi (95 Euro) turuna katılabilirler. Pisa’ya doğru hareket ediyoruz. Turumuzda 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa’da; İtalya’nın sembollerinden Pisa Kulesi, katedral ve vaftizhane gezileri yapılacaktır, Ardından bir orta çağ şehri olan San Gimignano’yu geziyoruz. Tur bitimi Siena’ya hareket ediyoruz. UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico Kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Siena’nın görülmesinin ardından. Floransa’ya varış. Geceleme otelimizde.
 
04.Ekim.2017 Çarşamba : FLORANSA – VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’e varışın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Dilyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Gondol Gezisine (25 Euro) katılabilirler.Tur sonrası otele gidiyoruz. Geceleme otelimizde
 
05.Ekim.2017 Perşembe : VENEDİK – MİLANO
Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya doğru hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona-Garda Gölü-Sirmione (85 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda; Verona’da Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan iki genç âşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda Sirmione’ye doğru hareket ediyoruz. Garda Gölünün incisi tarihi 13. yy’a dayanan Garda Gölünün etrafını saran bir kalenin bulunduğu, begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur bitimi Milano’daki otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde
 
06.Ekim.2017 Cuma : VENEDİK – MİLANO
Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Outlet Bölgesi (25 Euro) turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
07.Ekim.2017 Cumartesi : MİLANO – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Malpensa Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1212 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.05’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.45’de İstanbul'a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Düzce ve Kdz. Ereğli’ye doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka gezimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz. 

 

Fiyat Bilgileri

İTALYA TURU İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 0  - 2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
3* ve 4* Oteller ... Euro ... Euro ... Euro

... Euro

 

 

 

 

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 325 Euro 220 Euro
Ayrı Ayrı Ekstra Turlar
Napoli & Pompei Turu (95 Euro) + Toscana Vadisi Turu (95 Euro) + Gondol Gezisi (25 Euro) + Verona & Garda Gölü & Sirmione Turu (85 Euro) + Outlet Bölgesi Turu (25 Euro) = 325 Euro Toplam
 

3 ve 4* Oteller
Venedik (Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgeleri)
Floransa (Montecatini)
Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Fiyata Dâhil Olan Servisler:
Kdz. Ereğli / Akçakoca / Düzce – Sabiha Gökçen Havaalanı Gidiş – Dönüş Transferler
Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Roma/Milano - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirlerarası transferler
Panoramik Milano, Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
Şehir vergileri (25 Euro)
Vaporetto ücreti (15 Euro)
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:
Vize ücreti (120 Euro)
Özel Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Ekstra belirtilen turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 


Önemli Notlar
*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

*GNR TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GNR Turizm sorumlu değildir. 

*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 

*Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GNR Turizm sorumlu tutulamaz. 

*GNR Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 

*Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. 

*GNR Turizm, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 

*Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 

*Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 

*Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 

*Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 

*Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. *Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GNR Turizm sorumlu tutulamaz. 

*Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır. 

*Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 

*GNR Turizm konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GNR Turizm’den tazminat hakkı yoktur. 

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından GNR Turizm kesinlikle sorumlu değildir. 

*Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 

*Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın