• Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya
 • Kapadokya

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Kapadokya


1.GÜN:                                               

Sabah Aksaray Hanefi Yılmaz Tesisleri’nde alınan ekstra sabah kahvaltısı sonrasında, Hasan Dağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar, kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında, düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandıkları Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni geziyoruz. Ardından, Hıristiyanlarca ve Müslümanlarca kutsal sayılan güvercinlerin evlerini görebileceğimiz Güvercinlik Vadisi’ni göreceğiz. Ardından, Ortahisar’dan geçerek Kapadokya’nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Ürgüp’ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi’ne varıyoruz ve fotoğrafladıktan sonra bölgeye has Onyx Taş Atölyeleri’ni geziyoruz. Burada Onyx taşına yapılan işlemleri detaylı bir şekilde gördükten sonra alış veriş molası veriyor ve otelimize gidiyoruz.  Akşam yemeğİ ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı (ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır Otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dâhildir. İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. )

Öğlen Yemeği: Avanos’ta alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

 

 

2.GÜN:

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında gezimize Kapadokya’nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Selçuklular döneminde Avanos’tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi’ne çıkarak başlıyoruz. Kapadokya’yı yukarıdan izledikten sonra Göreme Kasabası’ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından mitolojide Volkan Tanrıları’nın oluşturduğu, yağmur ve rüzgar tanrıları’nın elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı zuwinasa olarak bilinen Avanos’a varıp Çömlek Atölyesi’nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)’ndaki Aziz Simeon’un inziva hücresini geziyoruz. Sonrasında yolumuz üzerinde Lut gölünden sonra %32,9’luk tuz oranı ile dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ankara istikametinden dönüş yolculuğumuza devam ediyor ve gece saatlerinde Düzce’ye vararak siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği: Avanos’ta Testi Kebabı menüsü alınacaktır.

Akşam Yemeği: Gidiş yolculuğu sırasında mola tesisinde serbest.

Hareket Bilgileri

23.30 Okul önü Buluşma

00.00 Okul önü Hareket

Rota

463 Km Düzce/Bolu/Ankara/Kırıkkale/Şereflikoçhisar/Aksaray

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                                           

 • Çevre Gezileri
 • GNR Turizm Güvencesi
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • GNR Turizm Otobüs İçi İkramları
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe 1 Akşam Yemeği  
 • 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik
 • Öğrenci Müze Girişleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
 • Yetişkin Müze Girişleri (Müze Kart)

Ulaşım Bilgileri

Turlarımız, turumuza kayıt yaptıran kişi sayısına gör; 10-15 kişi arası katılımlarda özel tasarım minibüslerimiz ile, 15-29 kişi arası katılımlarda lüks küçük otobüslerimiz ile, 39 kişinin üzeri katılımlarda ise otobüslerimiz ile yapılacaktır.

Konaklama Bilgileri

4,5 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Mola Tesisleri

Yeniçağa Cafer Usta Tesisleri, Kulu Baran Tesisleri, Aksaray Hanifi Yılmaz Tesisleri

GEZİ SÜRESİ 2 GECE 3 GÜNDÜR. 1 GECE OTEL KONAKLAMASI YAPILACAKTIR.  ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA TEK BİR ÇOCUK İÇİN UYGULANIR. 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK VERİLMEZ İSTENDİĞİ TAKDİRDE AYRICA ÜCRETLENDİRİLİR. 2 YAŞINDAN BÜYÜK ÇOCUKLARA KOLTUK VERME KANUN İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. 0–6 YAŞ ÇOCUKLARDA OTEL KONAKLAMASINDA YATAK VERİLMEYEBİLİR. GNR TURİZM REHBERİ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.  PAKET TURLARIMIZ YUKARIDA BELİRTİLEN HİZMETLER DÂHİLİNDE BİR BÜTÜNDÜR AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.  TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN ULAŞIM, KONAKLAMA, ÇEVRE GEZİLERİ VB. HAKLAR İADE EDİLMEZ.  REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ. HAFTALIK TURLARDA OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANIR.  KONAKLAMA BÖLGELERİNDE VE OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA GÖRE AYNI STANDARTLARDA OLMAK KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.  TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE MÜCBİR SEBEPLER NEDENİYLE YAPILAMAYAN TURLARDA GNR TURİZM’İN SORUMLULUĞU YOKTUR.  YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞINDA TURU 3 (ÜÇ) GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI GNR TURİZM’DE SAKLIDIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA GNR TURİZM İPTALİNİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR.  EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. A.Ö.07.02.2017

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

Tur Operatörleri