• Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu
  • Kayseri ve Kapadokya Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Kayseri ve Kapadokya Turu


TUR PROGRAMI:
1.GÜN: 28 Ekim Perşembe 2021 Düzce - Bolu - Ankara - Aksaray - Nevşehir

Siz değerli konuklarımızı, 00.00’da Kalıcı Konutlar 3.Bölge Meydanı, 00.30’da Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm durağı’ndan alarak Aksaray’a doğru hareket ediyoruz.
 
2.GÜN: 29 Ekim Cuma 2021 Ihlara Vadisi - Kaymaklı Yeraltı Şehri - Güvercinlik Vadisi - Dervent
Sabah Aksaray Hanifi Yılmaz Tesisleri’nde alınan ekstra sabah kahvaltısı sonrasında gezimize Hasan dağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyor, Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında, düşman baskınlarından korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları ve binlerce kişinin aylarca sığınak olarak kullandıkları Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni geziyoruz ve devamında Hristiyanlarca ve Müslümanlarca kutsal sayılan güvercinlerin evlerini görebileceğimiz Güvercinlik Vadisi’ni göreceğiz. Ardından, Ortahisar’dan geçerek Kapadokya’nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Ürgüp’ü panoramik olarak görüp doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi’ne varıyoruz ve fotoğrafladıktan sonra bölgeye has Onyx Taş Atölyeleri’ni geziyoruz. Burada Onyx taşına yapılan işlemleri detaylı bir şekilde gördükten sonra alış veriş molası veriyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
 
3.GÜN: 30 Ekim Cumartesi 2021 Uçhisar Kalesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Paşabağları
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında gezimize Kapadokya’nın zirvesi ve giriş kapısı olarak bilinen, Selçuklular döneminde Avanos’tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi’ne çıkarak başlıyoruz. Kapadokya’yı yukarıdan izledikten sonra Göreme Kasabası’ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca Kilise, Manastır, Şaraphane ve Şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından mitolojide Volkan Tanrıları’nın oluşturduğu, yağmur ve rüzgâr tanrılarının elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit kraliyet arşivlerinde adı zuwinasa olarak bilinen Avanos’a varıp Çömlek Atölyesi’nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağlarındaki (Keşişler Vadisi) Aziz Simeon’un inziva hücresini geziyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Anadolu’muzun çeşitli bölgelerinden derlenen halkoyunlarının da sergilendiği Türk Gecesi organizasyonuna katılıyoruz.
 
4.GÜN: 31 Ekim Pazar 2021 Kayseri Kalesi - Döner Kümbet - Mahberi Honat Hatun Külliyesi - Tuz Gölü
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Kayseri’ye hareket ediyoruz. önce Kayseri Surları ve Kalesi gözümüze çarpıyor. Bu alan içerisindeki gezimizde, Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238-244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni, Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Şehir merkezinde sucuk ve pastırma alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tuz Gölü’nü görmek için Şereflikoçhisar’a hareket ediyoruz. Bu muhteşem gölü fotoğrafladıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sonrasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYAT BİLGİLERİ

Turun Adı Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 2-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk
Kapadokya - Kayseri Turu Peşin / 4 Taksit​ 999 TL 1249 TL 549 TL

779 TL

 

 

 

 
ÜCRETE DÂHİL OLAN
Çevre Gezileri, Gnr Turizm Güvencesi, Lüks Otobüsler İle Ulaşım, 2 Akşam Yemeği, Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı, Gnr Turizm Otobüs İçi İkramları, Otelde 2 Gece Konaklama, Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası, Rehberlik Hizmetleri.

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN
Tüm Öğle Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.), Müze Girişleri (Müze Kart)


EKSTRA TURLAR :
Türk Gecesi (ekstra) : Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve.

Balon Turu (ekstra) : Gün doğmadan 1saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk. sürecek turumuz(tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor.


 

GEZİ SÜRESİ 3 GECE 4 GÜNDÜR. 2 GECE OTEL KONAKLAMASI YAPILACAKTIR.  ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA TEK BİR ÇOCUK İÇİN UYGULANIR. 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK VERİLMEZ İSTENDİĞİ TAKDİRDE AYRICA ÜCRETLENDİRİLİR. 2 YAŞINDAN BÜYÜK ÇOCUKLARA KOLTUK VERME KANUN İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. 0–6 YAŞ ÇOCUKLARDA OTEL KONAKLAMASINDA YATAK VERİLMEYEBİLİR. GNR TURİZM REHBERİ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.  PAKET TURLARIMIZ YUKARIDA BELİRTİLEN HİZMETLER DÂHİLİNDE BİR BÜTÜNDÜR AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.  TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN ULAŞIM, KONAKLAMA, ÇEVRE GEZİLERİ VB. HAKLAR İADE EDİLMEZ.  REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ. HAFTALIK TURLARDA OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANIR.  KONAKLAMA BÖLGELERİNDE VE OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA GÖRE AYNI STANDARTLARDA OLMAK KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.  TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE MÜCBİR SEBEPLER NEDENİYLE YAPILAMAYAN TURLARDA GNR TURİZM’İN SORUMLULUĞU YOKTUR.  YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞINDA TURU 3 (ÜÇ) GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI GNR TURİZM’DE SAKLIDIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA GNR TURİZM İPTALİNİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR.  EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. A.Ö.07.02.2017

 

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın