• İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu
 • İstanbul Saraylar Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

İstanbul Saraylar Turu


TUR PROGRAMI

Siz değerli konuklarımızı saat 06.00’da Kalıcı Konutlar 3.Bölge meydanı ve 06.30’da Düzce Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm durağından alarak İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sonra sabah kahvaltısı için 30 dakika mola veriyoruz. Mola’nın ardından yaklaşık 1,5 saat sonra İstanbul’a varıyoruz

Toprakları hem Asya’da hem de Avrupa’da bulunan iki ilimizden biri, tarihinde dört imparatorluğa başkentlik yapmış, Müslümanlar ve Hiristiyanlar için kutsal, stratejik konumuyla dünyanın en eski şehirlerinden İstanbul’a vardığımızda ilk ziyaret yerimiz Beylerbeyi Sarayı olacaktır. Osmanlı imparatorluğunun 32.padişahı Sultan Abdülaziz tarafından Mimar Sarkis Balyan’a yaptırılan, padişahların yazlık sarayı, Beylerbeyi’ni gezdikten sonra Dolmabahçe Sarayı’na hareket ediyoruz. Sultan Abdülmecit döneminde yapılan bu saray ziyareti sonrası tarihi yarımadaya gidiyoruz. Çeşitli kliplerin ve tarihi dizilerin çekildiği Soğukçeşme Sokağı’nı ziyaret ediyoruz. Buradan yürüyerek Topkapı Sarayı’na geliyoruz. İstanbul fethinden 12 yıl sonra yapımına başlanan (1465-1478), Dolmabahçe Sarayı’nın yapımına kadar 380 yıl padişahların resmi ikametgahı, bir zamanlar 4.000 kişinin çalıştığı bu muhteşem sarayı detaylı geziyoruz. Ardından, Sultanahmet Meydanı’nda bulunan; Alman Çeşmesi, Million Taşı, Yılanlı Sütun, Dikilitaş, Mısır Obeliski, İbrahim Paşa Sarayı, Sultanahmet Cami’ni görerek meydanda çay ve kahvelerimizi içtikten sonra özel Boğaz gezisi yapıyoruz. Sonrasında dönüş yoluna giriyor ve siz Gnr Turizm dostlarını saat 22.00’de Düzce’de aldığımız noktalarda bırakarak diğer organizasyonlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyat Bilgileri :

 • 200 TL / Kişi Başı

 

Rota

220 Km Düzce/Sapanca/İzmit/İstanbul

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                          

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
 • Ulaşım,
 • Özel Boğaz Gezisi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yemekler
 • Müze Girişleri (Müze Kart)

 

Müze Kart Açıklama : 1 Yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Müzelere Ücretsiz Girmenizi Sağlar. 18 Yaş Altı Öğrenciler , 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz ile Öğretmenler ücretsiz (Öğretmen Kimlik Kartı Olmak Zorundadır) Yetişkinler 60 TL (Kimlik Kartınızı Yanınızda Bulundurmayı Unutmayınız!)

 

Ulaşım Bilgileri

Turlarımız, turumuza kayıt yaptıran kişi sayısına gör; 10-15 kişi arası katılımlarda özel tasarım minibüslerimiz ile, 15-29 kişi arası katılımlarda lüks küçük otobüslerimiz ile, 39 kişinin üzeri katılımlarda ise otobüslerimiz ile yapılacaktır. 

Restoran Bilgileri

Kahvaltı: Sapanca Berceste Tesislerinde alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Sultanahmet meydanında alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol üzerinde alınacaktır.

Mola Tesisleri

Sapanca Berceste Tesisleri

Mehmetçik Tesisleri

 

 

GEZİ SÜRESİ 1 GÜNDÜR. KONAKLAMA YOKTUR. 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK VERİLMEZ İSTENDİĞİ TAKDİRDE AYRICA ÜCRETLENDİRİLİR. 2 YAŞINDAN BÜYÜK ÇOCUKLARA KOLTUK VERME KANUN İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. GNR TURİZM REHBERİ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN ULAŞIM, KONAKLAMA, ÇEVRE GEZİLERİ VB. HAKLAR İADE EDİLMEZ.  REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ. HAFTALIK TURLARDA OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANIR. TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE MÜCBİR SEBEPLER NEDENİYLE YAPILAMAYAN TURLARDA GNR TURİZM’İN SORUMLULUĞU YOKTUR.  YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞINDA TURU 3 (ÜÇ) GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI GNR TURİZM’DE SAKLIDIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA GNR TURİZM İPTALİNİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR.  EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. A.Ö. 06.02.2017

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın