• Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu
  • Büyük GAP Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Büyük GAP Turu


HATAY - ADIYAMAN - DİYARBAKIR - BATMAN - MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP

Hareket Tarihleri : 19 Eylül 2021,  10 Ekim 2021

Tur Programı
1. Gün : Akçakoca - Düzce - Ankara

Gezimizin ilk günü, saat 20.00’de Akçakoca Merkez Cami önü, 20.30’da Düzce Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm Durağı’ndan hareket ile Hatay’a doğru on bir saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün : Aksaray - Adana - Hatay
Sabah erken saatlerde Hatay'a varışımızı takiben dileyen misafirlerimiz tarihi bir konakta yöresel kahvaltılarını alabilirler. Kahvaltı sonrası, Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesini gezeceğiz. Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi unvanını alan Kurtuluş Caddesini (Herod Caddesi) göreceğiz. Farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında gezerken; kilise, havra ve cami gibi kutsal mekânların yan yana olduğunu göreceğiz.
Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Camini, Antakya Katolik Kilisesini ve Antakya Musevi Havrasını ziyaret edeceğiz. Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya gidiyoruz. Öğle yemeği için burada serbest zaman vereceğiz. Yemek sonrası; mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası otele hareket ediyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Rehberimizin tavsiye edeceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Antakya Uzun Çarşıda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Antakya’da.
Toplam mesafe : 904 Km.
Otele giriş saati : 19.00 (tahmini)
Rota : Düzce - Hatay (904 km)

3. Gün : Hatay - Kırıkhan - Hassa - Islahiye - Nurdağı - Pazarcık - Gölbaşı - Adıyaman - Kâhta (7)
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a gidiyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine gidiyoruz. Atatürk baraj gölü kenarında konumlanan restoranda ekstra olarak öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası bizleri bekleyen minibüslere binerek sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağını görerek Nemrut Dağına tırmanıyoruz. Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı 1. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışını seyrettikten sonra Nemrut Dağından ayrılarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir. .
Öğle Yemeği : Kâhta’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Adıyaman’da.
Toplam mesafe : 497 Km.
Otele giriş saati : 22.00 (tahmini)
Rota : Hatay - Adıyaman (322 km), Adıyaman - Kâhta (73 km), Kâhta - Nemrut Dağı (49 km), Nemrut Dağı - Adıyaman (85 km)

4. Gün : Kâhta - Siverek - Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Midyat - Mardin (7)
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Diyarbakır’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergâhımızda, Fırat nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi köprüsünü göreceğiz. Diyarbakır gezimize; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti ile başlıyoruz. Ardından, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın dünyaya geldiği, günümüzde müze olarak hizmet veren, Diyarbakır sivil mimarisinin güzel örneklerinden biri olan evi göreceğiz. Ayrıca; Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Sülüklü Han, Keçi Burcu, Deliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On gözlü köprü Diyarbakır gezimizde göreceğimiz yerlerdir. Yöresel kebapları tadabileceğimiz bir restoranda ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Gelecekte Ilısu Baraj Gölünün suları altında kalacak olan, iki yakasını Dicle Nehrinin ayırdığı Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada panoramik olarak göreceğimiz yerler; Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Cami, Koç Cami, Sultan Süleyman Cami, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Artuklu döneminde var olan Eski Darphane olacaktır. Hasankeyf’teki programımız sonrasında; Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryani’ler in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a gidiyoruz. Midyat gezimize Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ile başlıyoruz. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler çarşısında verilecek serbest zaman sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir. Öğle Yemeği : Diyarbakır’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Mardin’de.
Toplam mesafe : 377 Km.
Otele giriş saati : 20.00 (tahmini)
Rota : Kâhta - Diyarbakır (162 km), Diyarbakır - Hasankeyf (136 km.), Hasankeyf - Midyat (43 km.), Midyat - Mardin (67 km)

5. Gün : Mardin - Dara - Kızıltepe - Viranşehir - Şanlıurfa (8)
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Süryanilerin anayurdu olan Tur Abdin bölgesinde bulunan ve Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırına gideceğiz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi göreceğimiz yerlerdir. Ardından Mardin şehir merkezine dönüyoruz. Öğle yemeğimizi tarihi bir Mardin Konağı olan restoranda alacağız. Yemek sonrasında; Kasımiye Medresesi, Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşılarını göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında, tarihi 505 yıllarına dayanan Dara Antik kentine gideceğiz.
Sonrasında Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya gideceğiz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle ekstra Sıra Gecesine gideceğiz. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Mardin’de ekstra olarak alınacaktır. Akşam Yemeği : Sıra Gecesinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama : Şanlıurfa
Toplam mesafe : 369 km.
Otele giriş saati : 19.30 (tahmini)
Rota : Midyat - Güngören Köyü (30 km.), Güngören Köyü - Mardin (100 km.), Mardin
- Dara (35 km.), Dara - Şanlıurfa (204 km.)


6. Gün : Şanlıurfa - Harran - Şanlıurfa - Halfeti - Birecik - Gaziantep (7)
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Dünyanın halen yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıları, konik kubbeli Harran evleri göreceğimiz yerlerdir. Harran gezimiz sonrasında Şanlıurfa’ya doğru yol alıyoruz. Şanlıurfa’ya vardığımızda; Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Eşkıya filminden de hatırlayacağınız Tarihi Gümrük Han’da buluşup öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası; yazılı tarihi değiştiren en önemli buluş kabul edilen ve M.Ö. 10000’li yıllara tarihlenen, Dünya’nın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe’den çıkartılmış stellerin ve farklı uygarlıklara ait buluntuların sergilendiği, Türkiye’nin en büyük alana sahip müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesini gezeceğiz. Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak tekne turuna çıkacağız. Bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü göreceğimiz yerlerdir.
Gaziantep’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Şanlıurfa’da ekstra olarak alınacaktır. Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Gaziantep’te.
Toplam mesafe : 321 Km.
Otele giriş saati : 20.00 (tahmini)
Rota : Şanlıurfa - Harran - Şanlıurfa (96 km.), Şanlıurfa - Halfeti (122km.) - Halfeti - Gaziantep (101 km.)

7. Gün : Gaziantep - Adana
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Gaziantep Zeugma Mozaik müzesine gidiyoruz. Sonrasında 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi ile gezimize başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler Kurtuluş Cami, Gaziantep Oyuncak Müzesi, Ermeni Konağı, Kendirli Kilisesi olacaktır. Yöresel yemekleri ile ünlü bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Panoramik olarak Gaziantep kalesini gördükten sonra, Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Hamam Müzesini göreceğiz. Sonrasında yöreye özgü tüm ürünleri bulabileceğimiz Gaziantep çarşılarını gezeceğiz. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarı çarşılarında alışverişimizi tamamlayıp turumuzu tamamlıyoruz. Ve dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Gaziantep’te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Dönüş güzergâhında ekstra olarak alınacaktır.
Toplam mesafe : 948 Km.
Rota : Gaziantep - Düzce (948 km.)

8. Gün : Adana - Aksaray - Bolu - Düzce - Akçakoca
Sabah saatlerinde Düzce’ye varıyor ve siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalarda bırakarak başka gezilerde buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.
 

FİYAT BİLGİLERİ

Turun Adı Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 7-12 Yaş Çocuk 02-6 Yaş Çocuk
GAP Turu Peşin / Ziraat  4 Taksit​ 1650 TL 2100 TL 1250 TL

1000 TL

 

 

 

  

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
*Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama *Programda Belirtilen Tüm Ulaşımlar *Gnr Turizm Güvencesi *Gnr Turizm Otobüs İçi İkramları *1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası *Profesyonel Rehberlik Hizmeti *Nemrut Minibüs Ücretleri

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Öğle Yemekleri *Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.) *Yemeklerde Alınacak İçecekler *Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart) *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar *Halfeti Tekne Turu * 4.Gün Şanlıurfa Akşam Yemeği

 

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Misafirlerimiz; kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart Nedir?
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 30TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart alabilirler.

 

SİGORTA DETAYLARI
1618 SAYILI SEYAHAT ACENTALARI KANUNUNDA YER ALAN "ACENTA`NIN İFLASINA VEYA AYIPLI HİZMETE KARŞI ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI" AIG SİGORTA TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. AYRICA SEYAHAT SAĞLIK SİGORTA PAKETİ TALEP ETMENİZ HALİNDE ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ACENTAMIZDAN BU HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ. SAĞLIK SİGORTA PAKETİ ÜCRETE DÂHİL DEĞİLDİR.

 

ULAŞIM DETAYLARI

Turlarımız, turumuza kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişi katılımlarda özel tasarım minibüslerimiz ile, 20-29 kişi arası katılımlarda lüks küçük otobüslerimiz ile, 39 kişinin üzeri katılımlarda ise otobüslerimiz ile yapılacaktır.

DETAYLAR

GEZİ SÜRESİ 7 GECE 6 GÜNDÜR. 5 GECE OTEL KONAKLAMASI YAPILACAKTIR. • ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA TEK BİR ÇOCUK İÇİN UYGULANIR. • 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK VERİLMEZ İSTENDİĞİ TAKDİRDE AYRICA ÜCRETLENDİRİLİR. 2 YAŞINDAN BÜYÜK ÇOCUKLARA KOLTUK VERME KANUN İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. • 0–6 YAŞ ÇOCUKLARDA OTEL KONAKLAMASINDA YATAK VERİLMEYEBİLİR. • GNR TURİZM REHBERİ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. • PAKET TURLARIMIZ YUKARIDA BELİRTİLEN HİZMETLER DÂHİLİNDE BİR BÜTÜNDÜR AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ. • TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN ULAŞIM, KONAKLAMA, ÇEVRE GEZİLERİ VB. HAKLAR İADE EDİLMEZ. • REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ. HAFTALIK TURLARDA OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANIR. • KONAKLAMA BÖLGELERİNDE VE OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA GÖRE AYNI STANDARTLARDA OLMAK KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. • TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE MÜCBİR SEBEPLER NEDENİYLE YAPILAMAYAN TURLARDA GNR TURİZM’İN SORUMLULUĞU YOKTUR. • YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞINDA TURU 7 (YEDİ) GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI GNR TURİZM’DE SAKLIDIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA GNR TURİZM İPTALİNİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR. • EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR. A.B

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın