• Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu
 • Kars - Erzurum Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Kars - Erzurum Turu


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU

4 GECE 5 GÜN

 

1.GÜN: DÜZCE – ANKARA
Siz değerli konuklarımızla saat 12:00’de Rasim Betir Bulvarı GNR Turizm Durağından hareketle, Doğu Ekspresi trenine binmek için Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Saat 17.00’da Doğu Ekspresi trenine geçiyor ve Kars’a doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE DOYUMSUZ MANZARA EŞLİĞİNDE SEYAHAT
27 saat süren Tren seyahatimizin rotası Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Erzincan – Erzurum – Kars. Tren yolculuğumuz esnasında ilk durağımız sabah saat 06.05 sularında İliç olacaktır, burada vereceğimiz serbest zaman sonrası sırası ile Erzincan ve Erzurum illerinde 3’er saatlik molalar verilecektir. Dileyen misafirlerimiz trende dinlenebilir ya da şehirde ufak bir yürüyüş yapabilirler. Gece saat 01.00 Kars’a varıyoruz ve Kars’ta bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)
Öğle Yemeği: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Trende serbest alınacaktır. (Tur fiyatına dahil değildir.)
Konaklama: Kars Park Hotel vb.

3.GÜN: ALEXANDER NEVSKİ KİLİSESİ – VALİ KONAĞI – DEMİR KÖPRÜ – OPERA BİNASI
Sabah Kars köy kahvaltısı için Boğatepe (Zavot) köyüne gidiyoruz. Burada doğal köy kahvaltımızı yaptıktan sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geliyoruz.

Kahvaltı: Boğatepe Köyünde doğal köy kahvaltısı alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)
Öğle Yemeği: Kars’ta ekstra yöresel menü alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Kars Park Hotel vb.

4.GÜN: ANİ ANTİK KENTİ – ERMENİSTAN SINIRI – ARPAÇAY – ÇILDIR GÖLÜ
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan, Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki Çıldır Gölü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitimi Kars’a dönüyoruz. Kars’ta sırasıyla; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Akşam Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yaptıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geliyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)
Öğle Yemeği: Kars’ta ekstra yöresel menü alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Kars Park Hotel vb

5.GÜN: SARIKAMIŞ – ERZURUM – ÜÇ KÜMBETLER – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için Erzurum’un meşhur Çağ Kebabı’nı deniyoruz. Yemekten sonra sırasıyla; Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Erzurum Kongresinin yapıldığı Milli Mücadele Müzesi, Yakutiye Medresesi’ni ziyaret edip Erzurum tarihi sokaklarını geziyoruz. Bölgede çıkartılan Oltu taşı ile ilgili hediyelik eşyaların satıldığı Rüstempaşa Kervansarayı’nı görüp sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönüş için Erzurum Havalimanı’na gelip Pegasus Hava Yollarına ait 20.25 İstanbul uçuşu için işlemlerimizi tamamlıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varışımızı takiben transfer aracımıza birlikte Düzce’de bir başka Gnr Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. (Tur Fiyatına dahildir.)
Öğle Yemeği: Erzurum’da Çağ Kebabı’ndan oluşan ekstra yöresel menü alınacaktır.
Akşam Yemeği: Erzurum’da serbest alınacaktır. (Tur Fiyatına Dahil Değildir)
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Fiyat Bilgileri
Turun Adı Çıkış Tarihi - Dönüş Tarihi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda
Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum  ..... ... TL ... TL

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Çevre Gezileri 
 • GNR Turizm Güvencesi
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • GNR Turizm Otobüs İçi İkramları
 • Otelde 3 Gece Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı – 1 Köy Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti Çevre Gezileri 
 • Turistik Doğu Ekspresi ile Gidiş-Uçak ile Dönüş Bilet Ücretleri
 • Düzce - Ankara Gar transfer ve Havaalanı Düzce Transferleri

 

Turistik Doğu Ekpresi ile Ankara’dan 17.00’de hareket edecektir. Yataklı vagonlar İki kişiliktir. İçerisinde buzdolabı, Masa ve lavabo mevcuttur. Trenimiz hareket tarihinden bir gün sonra 01.00’da Kars Garı’na varacaktır. Yolculuk 27 saat sürecektir. İliç, Erzincan ve Erzurum duraklarında üçer saatlik üç mola verilecektir.

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tren Yolculuğundaki Tüm Yemekler
 • Öğle Yemekleri
 • Otelde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)
 • Yemeklerde alınacak su dahil tüm içecekler
 • Müze Girişleri (Müze Kart)

SİGORTA DETAYLARI 1618 SAYILI SEYAHAT ACENTALARI KANUNUNDA YER ALAN "ACENTA`NIN İFLASINA VEYA AYIPLI HİZMETE KARŞI ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI" AIG SİGORTA TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. AYRICA SEYAHAT SAĞLIK SİGORTA PAKETİ TALEP ETMENİZ HALİNDE ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ACENTAMIZDAN BU HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ. SAĞLIK SİGORTA PAKETİ ÜCRETE DÂHİL DEĞİLDİR.

ULAŞIM DETAYLARI
Turlarımız, turumuza kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişi katılımlarda özel tasarım minibüslerimiz ile, 20-29 kişi arası katılımlarda lüks küçük otobüslerimiz ile, 39 kişinin üzeri katılımlarda ise otobüslerimiz ile yapılacaktır.

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın