• Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu
  • Kısa GAP Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Kısa GAP Turu


DİYARBAKIR – ŞANLIURFA – GAZİANTEP - MARDİN
Hareket Tarihi : 1.Gün : Düzce – Ankara –Kırşehir
Gezimizin ilk günü, 17.00’da Düzce Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm durağından hareket ederek yaklaşık 14 saat sürecek Diyarbakır yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün : Kayseri – Malatya – Diyarbakır
Diyarbakır’a vardığımızda kahvaltı yapmak üzere Tarihi Hasan Paşa Hanına gidiyoruz. Diyarbakır gezimize; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti ile başlıyoruz. Ardından, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın dünyaya geldiği, günümüzde müze olarak hizmet veren, Diyarbakır sivil mimarisinin güzel örneklerinden biri olan evi göreceğiz. Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Sülüklü Han, Keçi Burcu, Deliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On gözlü köprü Diyarbakır gezimizde göreceğimiz yerlerdir. Diyarbakır gezimizi tamamlayıp otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Hasanpaşa Hanında ekstra olarak alınacaktır.
ÖğleYemeği : Diyarbakır’da ekstra olarak alınacaktır.
AkşamYemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Dedeman v.b.
Otelegiriş saati : 20.00(tahmini)

3. Gün : Diyarbakır – Mardin
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Bismil-Batman üzerinden sular altında kalan Hasankeyf’i fotoğraflıyoruz. Sonrasında Midyat ilçesine gelerek burada Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Sıla dizisinin de çekimlerinin yapıldığı Mardin Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Burada; Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırına gideceğiz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi göreceğimiz yerlerdir. Ardından Mardin şehir merkezine gidiyoruz. Kasımiye Medresesi, Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşılarını göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Mardin’de ki otelimize gideceğiz.

SabahKahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
ÖğleYemeği : Mardin’de ekstra olarak alınacaktır.
AkşamYemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir
Konaklama : Mardin Grand Yay Hotel v.b.
Otelegiriş saati : 20.00 (tahmini)

4. Gün : Şanlıurfa – Halfeti
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Nusaybin yolu üzerinde bulunan Dara Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Dünya’nın halen yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıları, konik kubbeli Harran evleri göreceğimiz yerlerdir. Harran gezimiz sonrasında Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Eşkıya filminden de hatırlayacağınız Tarihi Gümrük Han’da buluşuyoruz. Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Yazılı tarihi değiştiren en önemli buluş kabul edilen ve M.Ö. 10000’li yıllara tarihlenen, Dünya’nın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe ve Halepli Bahçe gezileri sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa’da. Akşam yemeğinden sonra Dileyen misafirler ile ekstra Sıra Gecesine katılıyoruz.

SabahKahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
ÖğleYemeği : Şanlıurfa’da ekstra olarak alınacaktır.
AkşamYemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir
Konaklama : Şanlıurfa Dedeman v.b.

5. Gün : Gaziantep – Düzce
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak tekne turuna çıkacağız. Bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü göreceğimiz yerlerdir. Sonrasında Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e vardığımızda ilk ziyaret yerimiz, Gaziantep Zeugma Mozaik müzesi olacaktır.. Sonrasında 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi ile gezimize başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler Kurtuluş Cami, Gaziantep Oyuncak Müzesi, Ermeni Konağı, Kendirli Kilisesi olacaktır. Yöresel yemekleri ile ünlü bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Panoramik olarak Gaziantep kalesini gördükten sonra, Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Hamam Müzesini göreceğiz. Sonrasında yöreye özgü tüm ürünleri bulabileceğimiz Gaziantep çarşılarını gezeceğiz. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarı çarşılarında alışverişimizi tamamlayıp turumuzu tamamlıyoruz. Ve dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz.
Sabah saatlerinde Düzce’ye varıyor ve sizleri aldığımız yerlere bırakıp başka bir organizasyonda
buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

SabahKahvaltısı : Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
ÖğleYemeği : Gaziantep’te ekstra olarak alınacaktır.
AkşamYemeği : Yol güzergahımızda alınacaktır.
Konaklama :  Konaklama yapılmayacaktır.
 

Fiyat Bilgileri
Otel Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 7-12 Yaş Çocuk  02-06 Yaş Çocuk
4* - 5* Şehir Otelleri Peşin / 4 Taksit ... TL ... TL ... TL

... TL

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
*3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama *3 Akşam Yemeği *3 Sabah Kahvaltısı *Programda Belirtilen Tüm Ulaşımlar *Gnr Turizm Güvencesi *1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Öğle Yemekleri *Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)*Müze & Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart) *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar *Halfeti Tekne Turu *Sıra Gecesi *Dönüş Yolundaki Akşam Yemeği

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Misafirlerimiz; kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart Nedir?
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 30 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart alabilirler.

17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır.

SİGORTA DETAYLARI
1618 SAYILI SEYAHAT ACENTALARI KANUNUNDA YER ALAN "ACENTA`NIN İFLASINA VEYA AYIPLI HİZMETE KARŞI ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI" AIG SİGORTA TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. AYRICA SEYAHAT SAĞLIK SİGORTA PAKETİ TALEP ETMENİZ HALİNDE ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ACENTAMIZDAN BU HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ. SAĞLIK SİGORTA PAKETİ ÜCRETE DÂHİL DEĞİLDİR. DETAYLAR

• GEZİ SÜRESİ 3 GECE 4 GÜNDÜR. 3 GECE OTEL KONAKLAMASI YAPILACAKTIR. • ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA TEK BİR ÇOCUK İÇİN UYGULANIR. • 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK VERİLMEZ İSTENDİĞİ TAKDİRDE AYRICA ÜCRETLENDİRİLİR. 2 YAŞINDAN BÜYÜK ÇOCUKLARA KOLTUK VERME KANUN İLE ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. • 2–6 YAŞ ÇOCUKLARDA OTEL KONAKLAMASINDA YATAK VERİLMEYEBİLİR. • GNR TURİZM REHBERİ PROGRAMI TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDI İLE PROGRAMIN SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. • PAKET TURLARIMIZ YUKARIDA BELİRTİLEN HİZMETLER DÂHİLİNDE BİR BÜTÜNDÜR AYRI AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ. • TUR İÇERİSİNDE KULLANILMAYAN ULAŞIM, KONAKLAMA, ÇEVRE GEZİLERİ VB. HAKLAR İADE EDİLMEZ. • REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK SÖZÜ VERİLEMEZ. HAFTALIK TURLARDA OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANIR. • KONAKLAMA BÖLGELERİNDE VE OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA GÖRE AYNI STANDARTLARDA OLMAK KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. • TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE MÜCBİR SEBEPLER NEDENİYLE YAPILAMAYAN TURLARDA GNR TURİZM’İN SORUMLULUĞU YOKTUR. • YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLMADIĞINDA TURU 7 (YEDİ) GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI GNR TURİZM’DE SAKLIDIR. TURUN İPTALİ DURUMUNDA GNR TURİZM İPTALİNİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR. YASAL SÜREÇ OLDUĞUNDAN TAZMİNAT HAKKI YOKTUR. • EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİNİ GEÇERSİZ KILAR.20.01.2019 A.Ö
 

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın