• Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu
 • Büyük Balkan Turu

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Büyük Balkan Turu


2020 BÜYÜK BALKAN TURU

Bulgaristan – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Yunanistan

8 Gece 8 Gün
8 ÜLKE 5 BAŞKENT

 

Bulgaristan - Makedonya - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Yunanistan


Sofya - Üsküp - Belgrad - Saraybosna - Mostar - Neum - Dubrovnik - Kotor - Budva - Tetova - Tiran - Elbasan - Ohrid - Bitola - Selanik - Kavala - Gümülcine

2020 Tur Tarihleri  :  05 Haziran - 26 Haziran - 11 Eylül 2020

 

Tur Programı

1.Gün : Kdz. Ereğli - Zonguldak - Bolu - Düzce - Sakarya - Kocaeli - İstanbul - Edirne
Gezimizin ilk günü, 16.45’de Bolu Köroğlu Sofrası, 17.30’da Düzce, 18.30’da Sakarya, 19.30’da Kocaeli, 20.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21.30’da Coral Travel Harbiye Ofis, 22.00’da İncirli Ömür Plaza önünden hareketle Kapıkule sınır kapısına gidiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sofya'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. (15.30’da Zonguldak otobüs terminalinden, 16.30 Kdz. Ereğli Elif otel önünden servis ile Düzce’deki aracımıza transfer yapılacaktır.)
 
 2.Gün : Sofya - Üsküp
Sofya'ya varışımızı takiben; Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexander Nevskikatedrali, Milli kütüphane, Sofya üniversitesi, eski kraliyet sarayı, neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotondakilisesi bulunmaktadır. Vitosha caddesinde vereceğimiz serbest zaman sonrası meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykelini görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Şehrin simgesi olan BanyaBaşı camisini ziyaret edip, Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. . Görülecek yerler arasında;eski tren garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, taş köprü, kale, Osmanlı döneminden kalma eski şehir, çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey camileri, Davud Paşa hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Turumuzun bitimini takiben, akşam yemeği ülkemiz gurmelerinin de gözdesi Destan restoranda meşhur Üsküp köftesi mönüsü şeklinde verilecektir, konaklama Üsküp’teki otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde rehberimizin tavsiye edeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Sofya’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Destan restoranda alınacak olup, Tur ücretine dâhildir.
Konaklama : İbis Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Bulgaristan-Leva (Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 Leva)
Toplam mesafe : 1193 Km.
Otele giriş saati : 20.00 (tahmini)
Rota : İstanbul - Sofya (551km), Sofya -Üsküp (244 km)
 
3.Gün: Üsküp - Belgrad
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben; canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü, Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü eski saray, Bin Yıl anıtı, Sava nehrinin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad kalesi, kale meydanı, Taş meydan, askeri müze, şehit Ali Paşa'nın türbesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Tuna ve Sava nehirleri üzerinde tekne turu yapılacaktır  (ekstra 10 Euro). Tur bitimi akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Yol üzerinde rehberimizin tavsiye edeceği tesiste ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Side One Design Hotel Belgrad3* vb.
Para Birimleri : Makedonya-Denar (Ortalama Kur 1 Euro: 61 MKD) Sırbistan - Dinar (Ortalama Kur 1 Euro: 118 RSD)
Toplam mesafe : 435 Km.
Otele giriş saati : 19.00 (tahmini)
Rota : Üsküp-Belgrad (435 km)
 
4.Gün: Belgrad - Saraybosna
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Drina nehrinin muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk esnasında, Nobel ödüllü yazar İvoAndriç’inDrina Köprüsü adlı romanına konu olan köprüyü de görüp yolumuza devam edeceğiz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 yılında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında; meşhur Baş çarşı, tarihi Osmanlı hanı, Moricahan, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiyecamileri, 1914'te Avusturya-Macaristan Arşidükü Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin köprüsü, eski kütüphane, sönmeyen ateş ve batı tarzı binaları göreceğiz. Turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizle rehberimizin bildireceği saatte Boşnak gecesine hareket ediyoruz(ekstra40 Euro). Konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Yöresel yemek ve müziklerin sunulduğu Boşnak gecesine gidilecektir. Tur ücretine dâhil değildir.
Konaklama : Hollywood Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Bosna Hersek-Convertible Mark (Ortalama Kur 1 Euro : 1.94 BAM )
Toplam mesafe : 294 Km.
Otele giriş saati : 18.00 (tahmini)
Rota : Belgrad-Saraybosna (294 km)
 
5.Gün: Saraybosna - Mostar - Blagay - Poçitel-Trebinje/Medjugorje
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Saraybosna’dan Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, kuyumcular çarşısı, Koska Mehmed Paşa cami, eski hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından, 600 yıl önce Anadolu'dan bölgeye gelen dervişler tarafından Buna nehri kaynağında kurulmuş olan Blagay Alperenler tekkesine hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında muhteşem manzarası ile Neretva nehri bize eşlik edecek. Nehir üzerinde kurulu Neretva köprüsünü görüp Alperenler tekkesine ulaşıyoruz. Burada yapacağımız ziyaretimizin ardından; 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e gidiyoruz. Türk çayı ve Türk kahvesi içme olanağı bulabileceğimiz bu otantik köydeki gezimizin ardından otelimize gidiyoruz. Tur bitimi akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya Medjugorje’deki otelimizde
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Mostar’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : BellevueTrebinje Hotel 4* vb.
Para Birimleri : Bosna Hersek - Convertible Mark (Ortalama Kur 1 Euro : 1.94 BAM)
Toplam mesafe : 220 Km.
Otele giriş saati : 18.00 (tahmini)
Rota : Saraybosna - Mostar (129 km), Mostar - Blagay (13 km), Blagay - Poçitel (24 km), / Poçitel - Trebinje (108 km.)
 
6.Gün : Trebinje/Medjugorje - Dubrovnik - Kotor - Budva- Budva / Ulcinj / İşkodra
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben;eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik sahiline hâkim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varıyoruz. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan eski şehir meydanı ile başlıyoruz. Şehrin kule ve surları, Aziz Vlah kilisesi, Knez köşkü, ünlü şair Gundulic'inheykeli, tarihi çeşme ve 14. yüzyıldan kalma eczane göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz ve Kotor’a doğru hareket ediyoruz. Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varışımızı takiben, eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola kiliseleri ve tarihi saat kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizin ardından, Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva’ya hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman esnasında eski şehir ve kaleyi görebilirsiniz. Daha sonra Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek 15. yy’dan kalma bir köy olan Sveti Stefan adasını panoramik olarak göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Kotor’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : Hotel Colosseo 4* vb.
Para Birimleri : Hırvatistan-Kuna (Ortalama Kur 1 Euro: 7,6 HRK) , Karadağ-Euro , Arnavutluk-Lek (Ortalama Kur 1 Euro: 133 ALL)
Toplam mesafe : 266 Km.
Otele giriş saati : 19.30 (tahmini)
Rota : Trebinje/Medjugorje- Dubrovnik(66 km), Dubrovnik - Kotor (91 km), Kotor - Budva(23 km) / Budva - İşkodra (86 Km.)
 
7.Gün : İşkodra- Tiran - Elbasan - Ohrid
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Tiran’a doğru yola çıkıyoruz.20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın izinde yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidiyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi saat kulesi, Ulusal Müze, opera ve bale binası, parlamento ve başbakanlık binaları, cumhurbaşkanlığı köşkü, Rahibe Teresa heykeli ve İskender bey meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasan üzerinden Makedonya’nın göz bebeği Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında; Ohrid gölünü besleyen SrnoDrim nehrinin kenarına kurulmuş 16. yüzyılda inşa edilmiş, cennetin yeryüzündeki bir örneği Sveti Naum manastırına gideceğiz. Bir doğa harikası olan bölgeyi görüp, fotoğrafladıktan sonra Ohrid şehir merkezine gidiyoruz.Yapacağımız tur esnasında; çınar meydanı, Halveti tekkesi, Ali Paşa cami, Türk çarşısı, hamam, saat kulesi, Aya Dimitri kilisesi, Ayasofya kilisesi, St. Clement kilisesi, St. JovanKaneokilisesi, St. Panteleimonkilisesi, Samoilkalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama : HotelMirage 4* vb.
Para Birimleri : Arnavutluk-Lek (Ortalama Kur 1 Euro: 133 ALL), Makedonya-Denar (Ortalama Kur 1 Euro: 61 MKD)
Toplam mesafe : 236 Km.
Otele giriş saati : 18.00(tahmini)
Rota : İşkodra - Tiran (104 km), Tiran - Ohrid (132 km)
 
8.Gün : Ohrid - Bitola - Selanik
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben Ohrid gölünde yapacağımız tekne turu sonrası (ekstra 10 euro); Manastır’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik turda, Yeni cami, Türk çarşısı, Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar, kapalı çarşı, İshak Paşa cami ve saat kulesini görüyoruz. Ardından Şirok sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okulu görüyoruz. Tur bitimi Yunanistan’ın en önemli turistik merkezlerinden Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir gezimizde; kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, fuar, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz.Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitroskilisesi ve şuan Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizle rehberimizin bildireceği saatte Sirtaki gecesine hareket ediyoruz (ekstra 40 Euro). Konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Bitola’daekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Rehberimizin belirleyeceği, yöresel yemek ve müziklerin sunulduğu Sirtaki Gecesine gidilecektir. Tur ücretine dâhil değildir.
Konaklama : Hotel Kornillios Palace 4* vb.
Para Birimleri : Makedonya-Denar (Ortalama Kur 1 Euro: 61 MKD), Yunanistan-Euro
Toplam mesafe : 308 Km.
Otele giriş saati : 18.00(tahmini)
Rota : Ohrid- Bitola (73 km), Bitola - Selanik (235 km)
 
9.Gün : Selanik - Kavala - Gümülcine - İstanbul- Kocaeli - Sakarya - Düzce - Bolu - Kdz. Ereğli - Zonguldak
Sabah kahvaltımızın ardından enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Gümülcine üzerinden Türkiye’ye dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yol üzerinde Porto Lagos turu yapılacaktır (ekstra 5 euro). Gece ilerleyen saatlerde turumuza katılan misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Kavala’daekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiye edeceği dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Yunanistan - Euro
Toplam mesafe : 1039 Km.
Rota : Selanik - Kavala (134 km), Kavala - İstanbul (443 km), İstanbul - Düzce (220 km.)
  

FİYAT BİLGİLERİ

Turun Adı Ödeme Tipi Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı 0-1,99 Yaş 02-11.99 Yaş
Büyük Balkan Turu Peşin / 6 Taksit 659 Euro 469 Euro 469 Euro 99 Euro 449 Euro

ÜCRETE DAHİL OLAN

 • Programda Belirtilen Tüm Ulaşımlar.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Yerel rehberlik hizmetleri.
 • 5 gece 3* ve 4* otellerde Yarım Pansiyon Konaklama.
 • 2 gece 3* ve 4* otellerde Oda Kahvaltı Konaklama.
 • Gümrük vergileri.
 • Şehir vergileri.
 • Otel vergileri..


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN

 • Müze giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm yemeklerde alınacak içecekler. 
 • Öğle yemekleri.
 • Şoför ve Rehber Bahşişleri.
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
 • Yurtdışı Seyahat sağlık sigortası 10 Euro.(65 Yaş Üzeri 25 Euro)
 • Schengen Vize Ücreti 120 Euro (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR)
 • Programda belirtilen ekstra turlar.
   
Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın