• Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık
  • Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık

 

Tur Programı
Detaylar
Genel Şartlar
Güzergah Haritası

Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık


Hareket Tarihi: 03 Eylül 2020 Perşembe 

1.GÜN: DÜZCE – YALOVA – BURSA  – BANDIRMA – BİGA – LAPSEKİ – ÇANAKKALE
Siz değerli konuklarımızı 23.30’da Kalıcı Konutlar 3.Bölge meydanı, 00.00’da Merkez Rasim Betir Bulvarı Gnr Turizm Durağı’ndan alarak, Kocaeli – Yalova – Bursa – Karacabey – Bandırma – Biga – Lapseki –  Çanakkale – Ezine istikametinden,  Türkiye’nin 3. büyük adası ve köyü olmayan tek ilçesi Bozcaada’ya hareket ediyoruz.

2.GÜN: GEYİKLİ İSKELESİ – BOZCAADA – CENEVİZ KALESİ – AYAZMA PLAJI
Sabah saatlerinde Geyikli İskelesi’ne geliyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Değirmenleri’ni, Ayazma Plajı’nı, Mermer Burnu’nu görüp, Göztepe’yi aracımızdan gördükten sonra Ceneviz Kalesi’ni gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz Balık Restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve Bozcaada’ya özgü üzümlerden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp otelimize hareket ediyoruz. 5 Yıldızlı Otel Konaklama.

3.GÜN: BEHRAM – ASSOS – KAZ DAĞLARI – ADATEPE – TAHTAKUŞLAR MÜZESİ  
Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından, muhteşem manzara sahip Yunanistan’ın Girit adasının tam karşısında yer alan Assos’a hareket ediyoruz. Behram Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin Psikoposluk merkezi olan Assos’ ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları’nı geziyoruz. Sonrasında 263 rakımdan Nekropol, Tiyatro ve antik limanı panoramik olarak rehber anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Ardından, oksijen oranı açısından Alplerden sonra dünyada 2. bölge olan Kaz dağlarını keşfe çıkıyoruz. Burada Kaz dağlarının tanıtımını ve bölgedeki yaşam şeklini bizlere görsellerle de gösterebilecek konumdaki Tahtakuşlar Köyü Etnografya Müzesi gezisi yapıyoruz. Sonrasında Adatepe eski Yunan Köyü'ne hareket ediyoruz. Burada köy evleri arasında yapılan geziler sonrası köy meydanında köy kahvelerinde mola veriyoruz. Ardından Zeus Altarı'ndan Ege Denizi'nin muhteşem manzarasını izledikten sonra otelimize geri dönüyoruz. 5 Yıldızlı Otel Konaklama.

4.GÜN: AYVALIK – TEKNE GEZİSİ – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI
Sabah otelde alınan açık büfe ardından otobüsümüzle, Ayvalık şehir merkezine gidiyoruz. Buradan bineceğimiz Ayvalık’a özel büyük gezi teknemizle, denizin, güneşin, eğlenceli animasyonların tadını çıkartmak için gün boyu sürecek Cunda Adası tekne turumuza başlıyoruz. Yüzme molası vereceğimiz ve göreceğimiz koylar arasında Dalyan Boğazı, Hakkıbey Yarım Adası, Pınar Adası, Kara Ada, Çıplak Ada, Maden Adası, Ortunç koyu sayılabilir. Gün boyu sürecek bu keyifli tekne gezimizin ardından Cumhuriyet döneminden önce Rumların “kokuluada” anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda Adası dedikleri Ali bey Adası’nda teknemizden iniyoruz. Eski bir Rum yerleşimi olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve evleri arasında yapacağımız gezinti sizleri geçmişe götürecek. Cunda Adasında bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde koruna gelmiş Taksiyarhis kilisesini ziyaret ediyor, rehberimizin anlatımları eşliğinde buranın fotoğraflarını çekiyoruz. Sonrasında verilen serbest zamanda ise Cunda Adasının kordon kısmında sıra sıra dizilmiş dondurmacı tezgâhlarında Ayvalığın meşhur sakız dondurmasını tadıyoruz ve Cunda Adasının meşhur taş kahvesinde çaylarımızı yudumluyoruz. Cunda Adasında yapacağımız bu keyifli gezi sonrası gün batımına doğru Sarımsaklı mevkine hareketle ulaşacağımız Şeytan Sofrası, eşsiz Midilli Adası ve Ayvalık manzarasıyla bizi gün batımında hayaller dünyasına götürecek. Burada görülen Şeytanın ayak izi ve manzaraya karşı içilen sıcak çaylarımız sonrası Edremit – Balıkesir – Susurluk – Mustafakemalpaşa – Bursa – Gemlik güzergahını izleyerek akşam yemeği için Orhangazi’de duruyoruz. Akşam yemeğinin ardından, Yalova – İzmit istikametinden Düzce’ye doğru yol alıyoruz. Gece saatlerinde Düzce’ye varıyor ve siz değerli konuklarımız aldığımız noktalara bırakarak, bir başka organizasyonda görüşmek ümidiyle vedalaşıyoruz.

Fiyat Bilgileri
Turun Adı Ödeme Tipi İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 0-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk
Kuzey Ege - Bozcaada - Ayvalık Turu Peşin / 4 Taksit 875 TL 1000 TL 575 TL

725 TL

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Çevre Gezileri * Gnr Turizm Güvencesi  * Lüks Otobüsler ile Ulaşım  * Gnr Turizm Otobüs İçi İkramları  * Otelde 2 Gece  Konaklama * 2 Sabah Kahvaltısı * 2 Akşam Yemeği * 1 Öğle Yemeği (Tekne Ayvalık Tekne Turunda) * 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası *Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Feribot Ücreti *Tekne Gezisi
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*İki Öğle Yemeği * Dönüşteki Akşam Yemeği * Otelde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.) * Yemeklerde alınacak su dahil tüm içecekler * Tüm Müze Girişleri 

  

Güzergah Haritası
Facebook'ta Paylaş


Daha Fazla Bilgi Alın